Sezonun Öne Çıkan Trendleri

Kış indirimleri bitmek üzere… Modadan uzak kalamayan ve sezonun son alışveriş turlarını atmaya hazırlananlar için hazırladığımız bu başlıklara mutlaka göz atın.

Örgü modası

Bu kış da kalın örgü kazaklarımıza ve hırkalarımıza sarılıp soğuklara meydan okuyoruz. Bu yıl örgüyü elbiselerde de sıkça kullanan tasarımcılar, aksesuarda da ilmeklerin gücünü hissettiriyor.

Örgü resize

 

Stella McCartney, Mossini, Céline, Antonio Marras, Prabal Gurung

60’lara yolculuk

Modanın en önemli ilham kaynaklarından bir olan geçmiş,bu yıl podyumlarda 60’lı yıllarla yeniden canlanıyor. Mini etekler, geometrik desenler, baby doll tarzı elbiselere yine bu dönemin saç ve makyajları eşlik ediyor.

60'lar_risize

Gucci, Versace, Valentino, Gucci, Valentino

Askeri tutku

Geçen yıl parkalar veya asker botlarıyla yükselişe geçen “military” akımı,  bu kış da birçok koleksiyonda etkisini sürdürüyor. Gerek form gerekse detaylarla varlığını hissettiren parçalarda son söz elbette renklerin.

askeri tutku_resize

Alberta Ferretti, Balmain, Isabel Marant

Bir beden büyük kabanlar

Üzerinizden düşen, birkaç beden büyük duran XL kabanlar, en çarpıcı kombinasyonların tamamlayıcısı oldu. Farklı yorumlarıyla karşımıza çıkan bu parça, kendine güvenen kadınların tercihi.

kabanlar_resize

Dries van Noten, Chloé, Sacai

Bağcıklara dikkat!

2014-2015 kış modasında bağcıklı ayakkabılar dikkat çekiyor. Bizi kolejli yıllara götüren bu akım, sadece spor ve günlük modellerde değil, abiyelerde de kendini gösteriyor.

bot-resized

Chanel, Antonio Berardi, Calvin Klein

Başa dön tuşu