Canon ile pratik baskılar

Canon, iki yeni çok amaçlı yazıcısını pazara sundu. Sırasıyla PIXMA MP560 ve MP550’nin yerine geçirildiği duyurulan PIXMA MG5250 ve PIXMA MG5150 yazıcılar, yeni tasarımlarının yanı sıra yeni yazılımlarıyla da dikkat çekiyor. Bunlar arasında HD Film Baskısı ve CREATIVE PARK PREMIUM gibi özellikler bulunuyor. PIXMA MG5250 modelinde ayrıca kablosuz internet bağlantısı da mevcut.

Bu yeni çok amaçlı yazıcılar kullanışlı bir arabirim ve 6.0 cm büyüklüğünde TFT ekrana sahip. PIXMA MG5250 ve PIXMA MG5150’de bulunan Quick Operation (Hızlı İşlem) özelliği ile sık kullanılan özelliklere daha kısa sürede erişiliyor. Orta seviye yazıcı grubuna giren PIXMA MG5250 ve PIXMA MG5150, Full HD Film Baskısı fonksiyonu sayesinde dijital fotoğraf makineleriyle çekilen HD film veya Dijital SLR fotoğraf makineleriyle yakalanan Full HD filmlerden tek bir kareyi seçerek basma imkânı sunuyor. 1080p çözünürlüğe varan girişlerden ayrıntılar yaratan yazılım;  aynı zamanda, en iyi görüntü kalitesini sağlamak için Movie Frame Enhancement (Film Karesi Geliştirme) teknolojisini kullanarak var olan çözünürlüğü arttırabiliyor ve parazitli görüntüleri azaltabiliyor.

Canon’un FINE baskı teknolojisine sahip PIXMA MG5250 ve PIXMA MG5150 yazıcılar, parazitsiz baskılar elde edilmesini sağlıyor. Bu teknolojiyle, en az 1 pikolitrelik mürekkep damlacıkları kullanılarak 9,600 dpi baskı çözünürlüğünde (25 MegaPiksel), tıpkı bir fotoğraf laboratuarında işlenmiş kadar net ve keskin baskılar edilebiliyor. Yazıcılarda bulunan beş ayrı mürekkep tankı, tek tek değiştirilebilme özelliği sayesinde mürekkep sarfını en aza indirerek maliyetten tasarruf sağlıyor. PIXMA MG5150, 10x15cm ebadında kenarlıksız bir fotoğrafı yaklaşık 39 saniyede basabiliyor. (Teknolog)

Başa dön tuşu