Canon projektörlerde 3 boyut farkı

Canon özel görsel örneklemelerine sahip, yeni seri projektörleri ile pazara yüksek görüntüleme kalitesini getirmeyi amaçlıyor.

Canon, kullanıcılara projektörlerinden en yüksek verimi alabilmelerini sağlayan Canon XEED Pasif Üç Boyutlu Görüntüleme ve Renk Kalibrasyon çözümlerinden oluşuyor. Canon aynı zamanda “LV” projektör serisine bazı çevre dostu özellikler ekleyerek ekonomik iki yeni modeli de ürün yelpazesine katıyor.

Hem iş kullanıcılarına hem de profesyonel fotoğrafçılara:

Geniş kitleler tarafından beğenilen Canon XEED SX7’nin güçlü özellikleri üzerine yapılandırılan yeni Canon SX7 Mark II, profesyonel fotoğrafçılara yönelik yeni özellikler sunuyor.  XEED SX7 Mark II, Canon’un Liquid Crystal on Silicon (LCOS) (Silikon üzerine Sıvı Kristal) teknolojisini kullanarak, parlak, canlı ve son derece ayrıntılı görüntüler yaratıyor. Buna ek olarak yüksek SXGA+  çözünürlükte ve 1000:1 kontrast oranında ultra parlak 4000 lümenlik sonuç veriyor. XEED SX7 Mark II’de kullanıcının projektörde önceden programlanmış ayarlar seçeneğini kullanarak parlaklık ve ortam ışığını dengeleyebileceği yeni ‘PHOTO’ görüntü modu özelliği ise profesyonel fotoğrafçıların hayatını kolaylaştıracak bir imkan sunuyor. Bu mod,  ortam ışığını dengeleyerek, yansıtılan renkleri ayarlıyor ve sRGB monitöründekine yakın bir görüntü veriyor.

Gözü yormayan Pasif 3D görüntüleme

Canon’un yeni Pasif Üç Boyutlu Görüntüleme çözümü, yaratıcılığa ihtiyaç duyulan ve endüstriyel sektörlere yüksek kaliteli, gözü yormayan 3D teknolojisi sağlıyor.  Bu 3D çözüm, uygun bir kaynaktan DVI sinyalleri alan iki XEED projektörün yer alması suretiyle uygulanıyor. Her bir lensin önünde özel olarak tasarlanmış ve diğer cihaz tarafından yansıtılan görüntünün bir bölümünü etkin bir şekilde engelleyen polarizasyon filtreleri yer alıyor.  Video içeriği, uygun bir 3D oynatma yazılımı kullanılarak, iki projektör arasında bölüştürülüyor. XEED’in dijital lens dengelemesinden faydalanılarak, ‘sağ göz’ ile ‘sol göz’ görüntüleri mükemmel bir şekilde hizalanıyor ve mümkün olan en iyi 3D deneyimi yaratılıyor.

‘Çift XEED’ çözümünde, ekrana daha fazla ışığın erişmesini sağlayan Canon’un LCOS teknolojisi ile polarizasyon filtrelerinin birleşimi sayesinde, gözü daha az yoran, daha parlak ve net 3D görüntüler ortaya çıkıyor. LCOS projektörler, 3D‘nin ürün tasarımı gösteriminde çok önemli rol oynayan üstün kontrast ve daha gerçekçi renk üretim etkenlerini sunuyorlar.  Canon XEED 3D çözümü sayesinde, 3D içerik uzun sürelerle çok daha rahat seyredilebiliyor.  Sektörde ve eğitimde 3D teknolojisinin kullanımı arttıkça bu özellik de önem kazanıyor.

Renk Kalibrasyon Çözümü

Canon’un Renk Kalibrasyon Çözümü, mükemmel renk istikrarı isteyen kullanıcıların, yansıtılan tek bir görüntüde renk ayarını ve renk bütünlüğünü sağlayabilmelerini mümkün kılıyor. Bu çözüme daha fazla özellik eklenerek, gama düzeltme ve renk alanı kontrolü sağlanıyor ve bütün bu parametrelerin iki veya daha fazla projektörde eşitlenmesini mümkün kılıyor.

Canon’un Renk Kalibrasyon Çözümü, birden çok dinamik projektör serisini bir araya getirerek, “renk uyumsuzluğu” problemini ortadan kaldıran son derece önemli bir çözüm olduğunu kanıtlamaktadır.  Bu çözümü kullanan fotoğrafçılar, tasarımcılar veya mühendisler, Canon Dijital EOS veya PowerShot fotoğraf makinelerini bir üçayak üzerine yerleştirip Renk Kalibrasyon yazılımı olan bir PC’ye de bağlamak suretiyle yansıtılan görüntülerin çoklu fotoğraflarını çekebilirler. Renk Kalibrasyon Yazılımı, toplanan verileri kullanarak, bir projektörü diğerine göre kalibre ediyor ve göz bir taraftan diğerine doğru bakarken, renk veya parlaklık uyumsuzluğu bulunmayan, düzgün ve istikrarlı bir görüntü yaratıyor.

Çevre uyumluluğunda öncü LV Serisi

Canon düşük maliyetli, LCD-temelli LV projektörlerini yenileyerek yelpazesine iki model daha ekledi. Eğitim ve ofis çalışanlarının gereksinimlerini düşünerek tasarlanmış LV-7280, 2200, lümenlik parlaklığı ve XGA çözünürlüğü ile son derece ekonomik. LV-8215 ise, Canon’un ikinci ekonomik WXGA modelidir. Canon, bu modellerle, satın alma, çalışma ve çevresel etki gibi birçok konuya gerçek düşük maliyetli çözüm getiriyor.

LV serisinin özellikleri arasında, parlaklıktan ödün vermeme, çöpe giden atıkları azaltma, normal modda 4000 saatten fazla uzun lamba ömrü (Sessiz Modda 5000 saat) bulunmaktadır. Bu seride yer alan projektörler, Bekleme Modu’nda iken 0.7 watt’dan az elektrik tüketirler. Karbon ayak izlerini daha yakından kontrol edebilmek isteyenler için, LV serisinde benzersiz bir “Karbon Ölçer” bulunuyor. Bu özellik kullanılarak Sessiz Modda harcanan enerji ile Normal Modda harcanan enerji arasındaki fark hesaplanıyor ve sonuç olarak kullanılan CO2 ekranda görüntüleniyor.

Başa dön tuşu