CeBIT Bilişim'de ilk kez "Telekomünikasyon Müzesi" olacak

ImageTüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği tarafından hazırlanan Telekomünikasyon Müzesi, CeBIT Bilişim Eurasia ziyaretçilerini "Zaman Tüneli"nde ilginç bir yoluculuğa çıkaracak.

Bu yıl 2 – 7 Ekim 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek dünyanın en büyük altıncı bilişim fuarı CeBIT Bilişim Eurasia'da ilk kez TÜTED tarafından 3. salon 234 numaralı stantda "Zaman Tüneli" temalı Telekomünikasyon Müzesi kurulacak.

CeBIT Bilişim Eurasia için özel olarak TÜTED tarafından hazırlanan Türkiye'nin ilk  Telekomünikasyon Müzesi, telekomünikasyon araçlarının geçmişten bugününe ve geleceğine ışık tutan farklı bir temayı gündeme getiriyor.

Zaman Tüneli, Türkiye'de özellikle yaşı 30'ların altında olanlar için ilk icat telefondan telgrafa, elle yönetilen ilk santraldan telekse kadar uzanan geçmişten bugünün pek çok gelişmiş teknolojileri arasında ilginç, hatta giderek hızlanan renkli bir yolculuk yapma fırsatı sunuyor.  

Öte yandan TÜTED, yine CeBIT Bilişim Eurasia kapsamında Bulgaristan, Yunanistan, Azerbaycan, Mısır, Romanya, Ukrayna, İsrail gibi çevre ülkelerin sivil toplum örgütlerini davet ederek Bölgesel İş Birliği Paneli kapsamında pek çok üst düzey yönetici ve iş adamını ağırlamaya hazırlanıyor. Fuarın ikici günü olan 3 Ekim 2007 Çarşamba, 15.30 – 17.00 saatlerinde gerçekleştirilecek olan panelin ardından, çevre ülkelerden katılan profesyoneller ile yerli şirketler arasında ikili görüşme olanakları da sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren TÜTED, Avrasya bölgesinde mevcut ticaret hacminin geliştirilmesini hedefliyor. 

Başa dön tuşu