Çocuğunuzu Motive Edecek 5 Harika Karne Hediyesi

‘’Zamane çocuğu’’ deyip geçmeyin! Siz çocukken, karne hediyenizi nasıl dört gözle beklediyseniz; emin olun çocuğunuz da aynı heyecanla bekliyor. Tüm yılı derslerine dört elle sarılarak, haliyle sosyal hayatından fedakarlık yaparak geçiren çocuğunuzu yeni öğrenim yılına enerji ve moral depolamış olarak yollayacak en güzel karne hediyelerini sizler için listeledik. Tabii annelerin ‘’Acaba çocuğum için faydalı olur mu?’’ kaygılarını unutmadan!

1. Bisiklet

Karne hediyesi denilince akla ilk bisiklet gelir! Tüm zamanların en iyi karne hediyeleri arasında olan havalı bir bisiklet, hem çocuğunuzun daha aktif olmasını sağlar hem de onun kendisine ait bir ulaşım aracı kullanarak sorumluluk almasına yardımcı olur. Ayrıca bisiklet kullanmak, çocukların daha özgür ve sosyal bireyler olmasına da önemli katkılar sağlar.

Bisiklet

2. Oyun Konsolu ve Oyunlar

Okul zamanı çocukların uzak kaldığı bilgisayar oyunları, özellikle erkek çocuklarının en çok özlediği şeyler arasında yer alır. Son model bir oyun konsolu ya da -çocuğunuzun zaten oyun konsolu varsa- en son çıkan oyun CD’leri, onun kalbini fethetmeniz için yeterli olabilir!

Oyun Konsolu

3. Bir Çift Paten

Size hem sağlıklı hem de eğlenceli bir karne hediyesi önerimiz var: Bir çift paten! Çocuğunuza alacağınız bir çift paten ve elbette koruma ekipmanları sayesinde ona, hayatı boyunca vazgeçemeyeceği spor alışkanlığı aşılamanız mümkün. Hatta kendiniz için de bir çift paten seti alarak, bu keyfe siz de ortak olabilirsiniz!

Paten

4. Fotoğraf Makinası

Eğer çocuğunuz 10 yaşından büyükse, pratik kullanımlı dijital fotoğraf makinaları harika bir karne hediyesi alternatifi olabilir. Bu güzel karne hediyesi ile, hem çocuğunuza keyiifli bir hobi kazandırabilir; hem de çocuğunuzun görsel zekasını ve estetik duygularını güçlendirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Fotograf Makinesi

5. Müzikal Enstrümanlar

Uzmanlara göre, en iyi karne hediyelerinden biri de çocuğun yeteneğine ve ilgisine uygun müzikal enstrumanlarıdır. Özellikle çocuk gelişiminde ‘’deneyim’’ olgusunun önemi malumdur. Bu yüzden karne tatilinde yepyeni bir uğraş olarak, bir müzik aleti çalma fikri çocuğunuz için heyecan verici olabilir.

Enstruman

[wonderplugin_carousel id=”39″]
Başa dön tuşu