Daha Çekici Fotoğraflar için 10 İpucu

Sosyal medyanın etkisiyle artık ne kadar etkili fotoğraflar paylaşıyorsanız, o kadar popülersiniz demektir! Güzel pozlar vermek ve dikkat çekici fotoğraflar yayınlamak isteyenler bu yazıyı okumalı!

1. Patlayan bir renk olsun

Kıyafetinizde veya makyajınızda öne çıkan bir renk olsun ve onu fotoğrafın merkezine koyun. Kadınlar parlak bir rujla, erkekler parlak bir kravatla bunu başarabilir.

photo shoot_1

2. Renkli bir arka plan seçin

Bir portre fotoğrafını güzel gösteren arka planıdır. Üzerinizdeki kıyafetle kontrast oluşturan bir fon, sizi ön plana çıkarır

photo shoot_2

3. Hareket katın

Dümdüz durduğunuz fotoğrafın hiçbir çekiciliği yoktur. Fotoğrafınıza hareket katmak için kucağınıza bir köpek yavrusu alabilir, elinizde bir içecek veya kitap tutabilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa, en azından elinizi cebinize koyun veya kolyenizi düzeltiyor gibi yapın.

photo shoot_3

4. Hangi açıdan iyi fotoğraf verdiğinizi bilin

Yanlış açıdan çekilen bir fotoğraf, sizi tamamen farklı biri gibi gösterebilir. Bu nedenle en güzel kadınlar bile kameralara en iyi göründükleri açıyla poz verirler. Güzel göründüğünüz açıyı bulmak için ayna karşısında pratik yapmalısınız.

photo shoot_4

5. Adeta bir kuğu gibi

Fotoğrafın en çekici kadını veya erkeği olmanız, tamamen duruşunuzla ilgili. Poz verirken omuzlarınızı geri atıp, boynunuzu mümkün olduğunca uzatın. Bu rahatsız bir duruş olabilir; ama sonuç mükemmel olacak.

photo shoot_5

6. Zayıf kollar için…

Özellikle yaz aylarında çekilen fotoğraflarda olduğunuzdan kilolu görünmek istemiyorsanız, kollarınızı vücudunuza yapıştırarak poz vermeyin. Kucağınızda herhangi bir şey taşımıyorsanız, kollarınızı hafif havaya kaldırın veya elinizi belinize koyun.

photo shoot_6

7. Uzun bacaklar için…

Eğer fotoğrafınız boydan çekiliyorsa, bacaklarınızı makas gibi birini diğerinin önüne getirmenizde fayda var. Böylece bacaklarınız daha uzun, kalçalarınız daha dar görünecek.

photo shoot_11

8. Kahkaha atın

Şunu unutmayın, en kötü fotoğraf yapmacıklık hissi verendir. Gözlerin küçülüp dişlerin göründüğü samimi bir gülüş, bu olumsuz etkiyi ortadan kaldıracaktır.

photo shoot_8

9. Selfie’nin iyisi makbuldür!

Ne kadar çok çekerseniz, selfie konusunda o kadar kendinizi geliştirirsiniz. Bunun da önemli ipuçları var tabii ki. Örneğin en önde duran kişinin yüzü çoğunlukla büyük görünür, bunu hesaba katmalısınız. Bu arada son zamanların modası selfie çubuğuyla harikalar yaratabileceğinizi unutmayın.

photo shoot_9

10. Işık, fotoğrafın karakterini belirtler

İster selfie olsun ister profesyonel fotoğraf makinesiyle çekilsin, en önemli kurallardan biri ışık kaynağına doğru bakmanızdır. Aksi takdirde sönük sonuçların çıkması işten bile değil!

photo shoot_10

 

[wonderplugin_carousel id=”81″]
Başa dön tuşu