Dijital baskı "dev"i Canon imagePRESS C7000VP Türkiye'de

ImageProfesyonel baskı endüstrisinde ofsetten dijitale geçişte devrim niteliği taşıyan imagePRESS C7000VP, lansmanının yapıldığı 2006'dan bu yana Avrupa'da toplam 1.500 adetlik satış rakamına ulaşarak, kırılması zor bir rekora imza attı.

1.5 ton ağırlığı, 5.6 metre uzunluğu ve 87 cm. eniyle ‘gerçek bir dev'i andıran imagePRESS C7000VP, ekim ayından itibaren Türkiye'de de satışa sunuldu.

Dijital görüntüleme teknolojisinde dünya lideri Canon Avrupa'nın bir yan şirketi olan Canon CEE (Orta ve Doğu Avrupa), profesyonel baskı alanında gerçek bir devrim niteliği taşıyan ve baskı teknolojilerinde ofsetten dijitale geçişin lokomotifi olacak yeni ürünü imagePRESS C7000VP'yi Türkiye'ye tanıttı. Ürün, ABD ve Avrupa'da yapılan öncül alan denemelerinin ve Canon Avrupa'nın Brüksel'deki showroomunda sergilenmesinin ardından ilk kez Avrupa çapında piyasaya sunuluyor.

Türkiye'nin beklediği ürün: imagePRESS C7000VP

Canon, yılın en önemli etkinliği olan Canon Ofis ve Profesyonel Baskı Çözümleri Günü'nü, 20 ülkeden iş ortakları ve yüksek düzeyde Canon yöneticilerinin katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirdi.

Türkiye'deki müşteriler için bir açık hava panayırını da içeren etkinliğe katılan Canon Orta ve Doğru Avrupa (Canon CEE) Profesyonel Çözümler Pazarlama Müdürü Karl Heinz Fiala, "imagePRESS C7000VP bölgemizde ilk defa Türkiye'de sergilendi. Çünkü Türkiye'deki profesyonel baskı pazarının Canon'un yeni teknolojisini beklemekte olduğunun farkına vardık. Devrim yaratan bu yeni ürünün ve Canon'un mükemmel servis hizmetiyle birlikte sunduğumuz çözümlerin, Türkiye'deki profesyonel baskı müşterilerinin yüksek beklentilerini tamamen karşılayacağına inanıyoruz" dedi.

imagePRESS C7000VP'nin geçen yılki Ipex fuarında ilk kez sergilenmesinden bu yana Avrupa ülkelerinden büyük ilgi gördüğünü belirten Canon Avrupa, Seri Sayfa Baskı piyasasından Sorumlu Avrupa Pazarlama Müdürü Sean Sinfield ise şunları söyledi: "Dijital baskı makinemiz imagePRESS C7000VP'yi, Brüksel showroomumuzda iş başında gören potansiyel müşterilerin büyük bir bölümü gerçekten müşterimiz oldu ve bu da bu ürünün dijital baskı piyasasında çarpıcı bir etkiye sahip olacağına ek bir kanıttır.  imagePRESS C7000VP; görüntü kalitesi, istikrar ve üretkenlik açısından yalnızca Canon müşterileri için değil, aynı zamanda profesyonel baskı sektörü için de önemli bir adımı temsil etmektedir. Pazar payını artırmak ve yüksek kalite dijital renkli üretim pazarında lider olmak için Canon'un geliştirmekte olduğu eksiksiz çözümlerin kilit bir unsurunu oluşturmaktadır."

Devrim yaratan teknoloji

imagePRESS C7000VP, ofset baskıyı aratmayan istisnai bir baskı kalitesi sunmak için Gelişmiş Görüntü Aktarma Kayışı ve yağsız İkiz Birleştirme sistemiyle birlikte yeni V-Toner, T-Developer ve E-Drum'ın da içinde yer aldığı devrim yaratan bir dizi teknolojiyi bünyesinde bulunduruyor. Gelişkin görüntü kontrolü ve renk yönetim araçlarıyla birleşen güçlü motor tasarımı, dakikada 1.200dpi 256 tonda çözünürlükle dakikada 70 renkli baskı hızıyla 300gsm'ye kadar kağıt stoklara göze çarpan baskı kalitesi sunuyor.

Sean Sinfield, Canon'un imagePRESS C7000VP yatırımı hakkında şu bilgileri verdi: "Geçen yıl, IPEX'te imagePRESS C7000VP'nin çalışan bir versiyonunu piyasaya ön-izleme için sunarak, profesyonel baskı pazarında asıl bir oyuncu olma hedefimizi yeniden teyit etmiş olduk. Baskı makinesinin Avrupa çapında piyasaya sunulması, müşterilerimizin dijital baskıyı izlemesi ve bundan yararlanması için yeni yollar sağlayan öncü dijital çözümleri piyasaya sunmaya kararlı bir biçimde bağlı olduğumuzu göstermektedir. imagePRESS C7000VP, Canon Inc.'in çığır açan teknolojilere önemli bir yatırımının sonucudur ve firmanın araştırma ve geliştirmeye harcadığı miktar konsolide olmayan satışlarının %8'i civarındadır. C7000VP'nin genel olarak piyasada hazır olması ve kardeş motoru imagePRESS C1'in sürekli başarısı, imagePRESS markasının başarıdan başarıya koştuğu anlamına gelmektedir."

Canon Avrupa ayrıca, imagePRESS C7000VP'nin görüntüleme teknolojilerinin çoğunu içinde barındıran, yüksek kalitede kısa süreli baskı, talebe-bağlı-baskı ve düzeltme motoru imagePRESS C1 için kılavuz satış rakamlarını yayınladı. imagePRESS C1 satışları, Avrupa'da daha şimdiden 1.500'ü aşmış durumda ve geçen yıl teslimlerin başlamasından bu yana sürekli artış gösteriyor.

Başa dön tuşu