Dropbox’ın Android sürümü sonunda güncellendi

Android cephesinde çok sayıda program hemen hergün güncellemeden geçiyor ama çok bilinen programlar daha fazla dikkat çekiyor. Bulut depolama denince akla gelen ilk servis olan Dropbox’ın iOS uygulaması açık ara öndeydi. Android sürümü 2.0 terfisiyle en sonunda favori desteğini ekledi.

Favoriler aslında basit gibi görünen bir özellik olsa da en büyük avantajı offline modda görüntüleme desteği vermesi. Normalde tüm dosyalarınızı görebilir ve indirebilirsiniz ama internet bağlantısı olmadığında favorilerinizi cihazın belleğindeki yedeklerini açarak kullanabilirsiniz. Bu sayede mobil internet kullanmayanlar için büyük kolaylık sağlanmış oluyor. Daha önceden bu özellik iOS sürümüne eklenmiş ama Android tarafı eksik bırakılmıştı.

Dropbox Android 2.0 ile gelen diğer yenilik toplu dosya gönderme. Tek tek dosya seçip göndermek yerine topluca göndermek zaman kazandırıyor. Gönderilenler arka planda sunucuya iletiliyor. Dosya adlandırma, Ice Cream Sandwich Android 4.0 desteği, tek tıkla özellikler menüsüne giriş, gelişmiş galeri görünümü gibi yenilikler de var. Sunucudaki dosyası cihaz belleğine taşıma da eklenmiş. Elbette önceki bug’lar ortadan kaldırılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı