E! Online’ın Twitter hesabı hacklendi

Okuyucularıyla eğlenceli haberler paylaşan E! Online’ın Twitter hesabı cumartesi günü hacklendi. Fake tweetler binlerce kez retweetlenirken Suriye Elektronik Ordusu hackten ötürü övgü topladı.

 

e-online-twitter-hacked

Eğlenceli haber kaynağı E!’nın Twitter hesabı cumartesi günü hacklendi ve hesap Justin Bieber, Angelina Jolie ve Suriye’deki çatışmalar ile ilgili sahte manşetler tweetledi. Suriye Elektronik Ordusu, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile aynı çizgide olan bir grup hacker, hacklemenin sorumluluğunu üstleniyor.

Justin Bieber’ın gey olduğunu açıkladığını söyleyen ilk fake tweet yaklaşık saat 13.00 civarında gönderildi. Angelina Jolie’nin Suriyeli mülteciler için Jordan’ı suçladığından bahseden tweet de bunu izledi. Fake olduğu aşikar olan bu tweetler binlerce kez retweetlendi.

Fake tweetler inandırıcı görünen kısa linkler içeriyor fakat ziyaretçilerin tarayıcılarını kötücül yazılımlara ya da diğer zararlı sitelere yönlendirebiliyor. Bu nedenle sorun çözülene dek @eonline’ın tweetlerindeki linklere tıklamamanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı