ESET'ten akıllı telefonlara mobil antivirüs

ImageESET Mobile Antivirus sezgisel tarama özelliğini mobil araçlar için optimize ediyor; Beta sürümü daha önce rastlanmayan bir hız ve doğruluk ile geliyor.

Proaktif tehdit korumasında önemli bir yere sahip ESET, bugün mobil araçlar için yeni bir güvenlik çözümü olan ESET Mobile Antivirus'ün piyasaya sürülüşünü bildirdi. Bu hafif anti-malware yazılımı firmanın sezgisel tarama teknolojisinin birçok özelliğinden yararlanarak mobil platformlar için uyarlıyor.


Güvenlik Ürünleri program müdürü Brian Burke, mobil atakların yakın gelecekte yaygınlaşmasının kaçınılmaz olduğunu ve bu atakların ilk sürümlerinin zarar vermeden önce tespit edilmelerinin çok zor olduğunu söyledi. ESET gibi pro-aktif tespit yöntemlerini mobil platformuna uyarlayan firmalar bu tip tehditleri engelleme konusunda imza tabanlı AV çözümlerine göre daha hazırlıklıdırlar.

Mobil güvenlikteki en büyük engel küçük bir platformun limitli bellek, işlem ve bant genişliği yetenekleridir. Geleneksel Antivirüs programlarının geniş ve sık güncellenen imzaları telefonun performansını hatırı sayılır derecede düşürmeden bu tip platformlara uygulanamaz.

ESET Mobile Antivirus PC platformlarında olduğu gibi davetsiz misafirlere karşı yüksek etkili deneyimini şimdi de el setleri için Windows Mobile kullanıcılarına Beta olarak sunuyor. ESET Mobile Antivirus küçük ayak izi, verimli işlemci kullanımı ve sıkıştırılmış güncellemeleri ile önemli derecede bellek, işlemci ve bant genişliği sınırlamaları olan mobil platformlar için etkili bir çözüm olarak ortaya çıkıyor.

ESET Mobil Antivirüs özellikleri ve yararları:

  • Sezgisel Tehdit Algılama – ESET Mobile Antivirus güncel ve gelecekte karşılaşılabilecek tehditler için gerçek zamanlı koruma sağlar.
  • İsteğe bağlı tarama – Entegre ve değiştirilebilir hafıza taraması, tam tarama, çalışan işlem taraması ve temizlemesi içerir. Belirli bir klasör taraması da dahil edilmiştir. Sonuçlar taramadan sonra gösterilir.
  • Gelişmiş erişimde tarama – Geliştirilmiş virüs tespit yeteneği ve tarama zamanı ile yaratılan ve kullanılan tüm dosyaları tarar. Kablosuz bağlantı (Bluetooth, Wi-Fi, Infrared)ile gelen dosyalar taramaya dâhil edilir.
  • Eylem Günlüğü – Tamamlanmış taramalar ve güncel veritabanı hakkında kullanıcı dostu bir formatta istatistikler tutar. Geniş bir tarama geçmişi bulunur.
  • CAB Dosyalarının Derinlemesine Analizi – CAB dosyalarının istenilen derinliğine kadar tarama yapılabilir.
  • Otomatik / İsteğe bağlı güncelleme -Tüm tehdit çeşitlerine karşı güncel koruma sağlar. Kullanıcı güncellemeleri günlük, haftalık ve aylık olarak ayarlayabilir. Varsayılan günlük güncellemedir. İstenirse otomatik güncelleme iptal edilebilir.
  • Sezgisel kullanıcı ara yüzü – Kolay kullanılabilir, ayarlanabilir ve sezgi ile algılanabilir menüleri ile kullanıcı deneyimi geliştirilmiştir.
  • Sıkıştırılmış Güncellemeler – ESET'in güncelleme dosyaları imzaya dayalı çözümlerin küçük bir bölümünü oluşturur ve mobil aygıtın en az bant genişliğini kullanmasını sağlar.  (kullanıcı ve servis sağlayıcının yararınadır).

ESET'in CEO'su Anton Zajac; Araştırmaları sonucunda tüketicilerin ve kurumların yakınlaşan mobil tehditler için yüksek düzeyde koruma, küçük günlük güncelleme dosyaları ve minimum performans etkisi arayışı içerisinde olduğunu söyledi. Zajac; Her geçen gün daha çok kullanıcı önemli e-postalarını ve SMS'lerini göndermek için mobil aygıtlara yöneldikçe bu kullanıcılar için ESET ile aynı düzeyde koruma sağlayacağını bekledikleri akıllı bir mobil güvenlik çözümü geliştirme ihtiyacı duyduklarını belirtti.

Edinebilirlik 

ESET Mobile Antivirus şu an Beta aşamasında olup ücretsizdir. Tam sürüm önümüzdeki aylarda sunulacaktır.

ESET Mobile Antivirus Beta'yı indirmek için  www.eset.com/emabeta sayfasını ziyaret edin.

Başa dön tuşu