Facebook’un yeni haber akışı

İşte Facebook’tan mobilize olmayı kolaylaştıracak bir adım daha: Facebook, masaüstünde ve mobil cihazlarda aynı görümlü olabilmesi için yeni bir haber akışı tasarladı.

original

Facebook, bugün yeni haber akışı tasarımını gün ışığına çıkardı: Artık daha geniş bir haber akışı sunacak; sizin ve arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğraf, video ve yazılar üzerinde daha fazla duracak ve güncel olmayan bilgileri bir kenara atacak. Bu yeni UI (user interface- kullanıcı arayüzü), aynı zamanda masaüstü bilgisayarda ve mobil cihazlarda aynı görünümü sunabilmesi için tasarlandı.

xlarge

Yeni haber akışı; arkadaş listenize, beğendiğiniz sayfalara ve artık daha geniş olan merkez sütundaki bilgilere erişiminizi kolaylaştırmak için tasarlandı. Sağ taraftaki araç çubuğu, sizin kullanmaya ihtiyacınızın olup olmamasına göre genişliyor ya da gizleniyor. Ayrıca fotoğraflar ve videolar akışınızda gösterildikleri zaman genişliyorlar. Eğer iOS ve Android Facebook uygulamalarının en son tasarımlarına aşinaysanız, masaüstü versiyon da size oldukça tanıdık gelecektir.

Facebook değişimleri bugün açıkladı ve bugünden itibaren sınırlı sayıda kullanıcıda ortaya çıkmaya başlayacağını söyledi, bu yüzden size kadar gelmesi biraz zaman alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı