Fujitsu tüm ekranlarında LED teknoljisine geçti

Fujitsu, tüm ekran ürünlerinde LED aydınlatma teknolojisine geçiş yaptığını açıkladı. P, B ve E serisi ekranlarını LED aydınlatmasıyla güncelleyen Fujitsu, cıvasız ekran portföyünü tamamlayarak çevre dostu BT yaklaşımlarını uygulamaya devam ediyor. Yeni Zero Client modelleri de LED aydınlatma teknolojisini kullanıyor.

LED ekranlar, çarpıcı kontrastlarından ve fazla enerji gerektirmeyen uzun soluklu performanslarından dolayı en çok ilgi çeken ekranlar olmaya başladı. Fujitsu’nun tüm ekranlarının LED aydınlatma kullanması enerji tüketiminin ENERGY STAR gerekliliklerinde belirtilen orandan % 30 daha az olması anlamına geliyor.

 Tam gün çalışmaya göre tasarlanmış LED ekranların Ekran Üstü Kurulum (On-Screen Display) özellikleri bulunuyor. Yenilenen ekranlar çarpıcı kontrastları ile mükemmel görüntü sağlıyor. Yeni E, B ve P serisi ekranların ayrıca çevre dostu ekonomi tuşu ve statü LEDleri bulunuyor. Bu LED ile ekranların enerji tasarrufu konumuna geçtikleri doğrulanıyor.

 Yeni LED teknolojisi, Fujitsu’nun yeni Zero Client modelleri Zero Client DZ22-2 ve Zero Client DZ19-2’de de bulunuyor. Platform gereklilikleri olmayan bu yeni modeller Zero Client’a geçiş yapmak konusunda emin olamayanlar için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Başa dön tuşu