Gigabyte da Sandy Bridge anakartlarını duyurdu

Gigabyte, Sandy Bridge olarak bilinen yeni 2. nesil Intel Core işlemciler için son nesil anakartlarını tanıttı. Yeni anakart serisi, Intel P67 ve H67 Express Yonga Setlerine dayanıyor ve Maksimum İşlemci Gücü sağlamak üzere tasarlanmış olan çeşitli özellikleri sağlıyor. 

Gigabyte 6 serisi anakartlar, 2. nesil Intel Core işlemciler aracılığıyla 2200MHz ve üstündeki yüksek hızlı bellek performansları için çift kanallı DDR3 bellekleri destekliyorlar. Buna ek olarak bu işlemciler, boştaki işlemci çekirdeklerinin gücünü kapatıp performans artışı için dinamik olarak bu gücü aktif çekirdeklere iletebilen ve aynı zamanda daha yüksek bir enerji verimliliği sağlayabilen Intel Turbo Boost 2.0 Teknolojisini barındırıyorlar. Bu anakartlarda barındırılan önemli özellikler arasında 24 faz güç tasarımı, Intel onaylı Intersil VRD 12 (Voltage Regulator Down) uyumlu PWM denetleyici, Çift İşlemci Gücü, Sürücü Gerilim Besleyicileri , tescilli DualBIOS 3TB+ HDD teknolojisi, 10 adet USB 3.0 portu (8 USB 2.0 ile toplam 18 USB portu), 3 Yönlü SLI/CrossFireX desteği, 3x USB Power, On/Off Charge bulunuyor.

Gigabyte 6 serisi anakartlar, on adet ATX modeli ve yedi adet Micro-ATX modeli seçeneğiyle satışa sunulacak. Bunlar, P67A-UD7’den H67M-D2’ye kadar Gigabyte’ın normal isimlendirme düzenini takip ediyor. B65M-D2, B65M-D2 ve Q67M-S2H olmak üzere özellikle KOBİ’leri hedefleyen 3 model bulunuyor. (Teknolog)

Başa dön tuşu