Google, 3D haritalar konusunda Apple’dan daha hızlı

Google, 3D haritalar servisini Apple’dan önce çıkararak Apple’ın bir adım önüne geçiyor.

11 Haziran’da WWDC’de Apple’ın kendi 3D haritalama servisini açıklayacağına dair söylentiler alsak da, WWDC sonuçta geliştiricilerin katıldığı bir konferans. Görünen o ki Google, 3D haritalar servisini 1 hafta önce çıkararak Apple’ın bir adım önüne geçmeye çalışıyor.

Haftaya salı günü Google Haritalar ve Google Earth birimlerinin başkanı Brian McClendon tarafından düzenlenecek olan ve “Google Haritaların Yeni Boyutu” adlı etkinlik, katılımcılarına Google Haritalar’ın yeni özelliklerine ilişkin eşsiz deneyimler yaşatacak.

Apple, iPhone’u 2007 yılında çıkardığından beri, Google Haritalar’ı kullanıyordu. iOS 6 ile Google’ın harita servisini cihazlarından kaldıracağı ve kendi harita servisini sunacağı dedikodularının ise ardı arkası kesilmiyordu. Çıkan haberlerin çoğu da bu yılki WWDC’de Apple’ın kendi 3D harita servisini sunacağı yönündeydi.

Geçtiğimiz aylarda da Apple C3 Technologies, Placebase ve Poly9 gibi uzman harita servisi şirketlerini satın alarak, dedikoduları hızlandırdı. Son olarak da iPhoto’nun iPad sürümünden Google Haritalar servisi kalktı. Yani Apple, “Alternatif hazırladım, geliyorum!” diye bağırıyor bir nevî.

Google’ın etkinlik zamanlaması ise Apple ile olan rekabetin bir göstergesi. Tabii bu rekabet de en çok biz kullanıcıların işine geliyor. Bakarsınız yenilenen Google Haritalar, Apple’ın iOS 6 ile sunacağı alternatiften kat kat güzel olur…

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple, harita servisi sunmada düşündüğü kadar başarılı olabilecek mi? Sesinizi yorumlarda duyurun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı