Google mesajları yanlış kişilere iletti, ortalık karıştı!

21212Dev arama motoru Google’ın milyonlarca kullanıcıya sahip sohbet programı Google Hangouts (eski Google Talk) oluşan bir hata sebebiyle, kullanıcıların mesajlarını yanlış kişilere ilettiği bildirildi.

Bu sabah saatlerinde mesajlarının başka kişilere iletildiğini fark eden Google Hangouts kullanıcıları, durumu sosyal medya hesaplarından paylaşma yoluna gitti. Kısa sürede Google’ın sohbet servisinde yaşanan bir problemden kaynaklandığı belirtilen sorun üzerine, Google yönetimi de resmi bir açıklama yapmak durumunda kaldı.

GOOGLE SÖZCÜSÜ ÖZÜR DİLEDİ

Sorunun çözüldüğü ve Google Hangouts hizmetinin sorunsuz bir şekilde çalıştığını ifade eden Google, söz konusu arızanın Google Apps for Business’ta da yer aldığını doğruladı. ZDNet’e konuşan bir Google sözcüsü, konuyu araştırdıklarını söyleyerek yarattıkları sıkıntıdan dolayı özür diledi.

Haberde, GTalk Google Hangouts kullanıcılarının mesajlarının yanlış kişilere ulaştığı örnekleriyle belirtildi. Görünüşe göre, mesajların hata sonucu hangi kullanıcıya nasıl ulaştığına dair bir görüntü yok. ZDNet, birinci elden aldığı bilgilerde

Sosyal paylaşım sitelerinde ve forumlarda büyük tepki alan Google’ın bu hatasından tam olarak kaç kullanıcının etkilendiği bilinmiyor. Ancak, oldukça ‘özel’ bilgiler içerebilme ihtimali taşıyan mesajlarının başkalarına gittiğini fark eden Google Hangouts kullanıcıları, bu durumdan oldukça huzursuz olmuşa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu