Google ve Facebook iş mülakatları en zor olan şirketler arasında

Dünya devi şirketlerden birinde çalışmak herkesin hayali olabilir fakat kadrolarında yer almak bir hayli zor. Glassdoor sitesinin yaptığı araştırma, şirketleri mülakat zorluklarına göre sıraya koydu ve beklenenden oldukça farklı bir tablo ortaya çıktı.

Google

 

Google, mülakatlarında sorduğu zeka bilmeceleriyle tanınıyor ki bunun sebebi kademelerine en iyilerin ve zekilerin yerleştiğinden emin olabilmek. Fakat yapılan yeni bir araştırmaya göre en zor iş mülakatları Google’ın değil.

Verilerini isimsiz çalışanlarından gelen değerlendirmeler üzerine temellendiren Glassdoor isimli kariyer sitesi, Google’ın mülakatlarının zorluk derecesine göre sekizinci sırada yer aldığını kaydetti. Birinci sıraya yerleşense danışmanlık firması McKinsey & Company.

Google’a ek olarak, listedeki on şirketin kalanı şöyle sıralanıyor: ThoughtWorks, Boston Consulting Group, Gartner, Bain & Co., Rolls-Royce, ZS Associates, Stryker ve HubSpot. Top 25’teki diğer teknoloji şirketlerinin içinde Microsoft (16.sırada), Citrix (19) ve Facebook (22) da yer alıyor. Araştırma, danışmanların en titiz eleme sürecine sahip olduğunu göstermekle kalmadı aynı zamanda ortalama mülakat süresinin 2010’da 12 gün iken 2013’te -şimdiye kadar -23 güne ulaştığını ortaya koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı