Grooveshark uygulaması yeniden Android’de

Kaldırılmasının üzerinden bir yıldan fazla süre geçen Grooveshark, yeniden Google Play’de!

Kullanıcıların bilgisayardan ve mobil uygulamalardan müzik aramasını, dinlemesini ve yeni şarkılar keşfetmesini sağlayan Grooveshark, başı plak şirketleriyle derde girdiği için Google Play üzerinden kaldırılmıştı.

Nisan 2011 yılında Google Play’den kaldırılan uygulama hakkında Google cephesinden bir açıklama gelmemişti. Ondan önce, aynı şekilde Apple Ağustos 2010’da Universal Music Group UK’den aldığı bir şikayet sonucu uygulamayı AppStore’dan kaldırmıştı.

“Grooveshark müzikseverlere müzik arama, keşfetme ve paylaşma özelliği sunuyor. Yeni sanatçılara da promosyon ve dağıtım hizmeti sunuyor.” diyor şirket. “Android platformu ile sıkı bir ilişkide olup, bu fantastik platformu partnerlerimizin hizmetine sunma konusunda oldukça heyecanlıyız.” diye de ekliyorlar. Bu durum da Grooveshark’ın kısa zamanda Google Play’e geri döneceği anlamına geliyor.

Ancak Wall Street Journal’ın konuyla ilgili yazdığı haberde Grooveshark’ın 4 büyük plak şirketinin 3’ü tarafından açılan ve hâlâ sürmekte olan telif hakkı ihlâli davaları ile boğuştuğunu bildirdi. Tabii bu durum kafada soru işaretleri yaratıyor.

Grooveshark’ın mobil uygulamalarından radyo dinlemek ücretsiz olsa da, buluttaki diğer içeriğe erişim aylık 6 ilâ 9 $ arasında değişen bir bedele tabi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı