Instagram’da dev yenilik

Mükemmel bir haberimiz var! Instagram bizlerin ilk günden beri istediği bir özelliği hayata geçirerek kullanıcıların Instagram ve Twitter isimleri arasındaki farkı ortadan kaldırdı.

Instagram isimleri farklı olsa bile bundan böyle tweet attığınız isimler, Twitter’da Twitter isimleriyle çağrılacaklar. Instagram ve Twitter isimleri farklı olan birçok kişi için önemli bir sorun da böylece çözülmüş olacak.

Yani Instagram’da uyardığınız bir kullanıcı adı, otomatik olarak Twitter adına çevrilecek. Bu sayede Twitter ve Instagram’da farklı isimlere sahip kullanıcılar, kullanıcı adlarının önüne konan @ işaretlerinden hiçbirini kaçırmayacak.

Önceden bu durum daha farklıydı. Mesela Instagram üzerinde birine Instagram kullanıcı adı ile seslenip Twitter’da paylaştığınızda, eğer kullanıcının Twitter ve Instagram adları aynı değilse, kullanıcının haberi bile olmuyordu.

Ancak bu özelliğin yalnızca belirtilen kullanıcının Twitter ve Instagram hesapları birbirine bağlı olduğu takdirde kullanılabildiğini unutmayın.

Eğer buraya kadar özelliğin ne işe yaradığını anlamadıysanız, aşağıdaki kuralları açıklayınca anlayacaksınız demektir.

*Eğer @kullanici ‘nin Instagram hesabı Twitter’a bağlıysa:

Fotoğraf açıklamasında kullanıcının Instagram kullanıcı adı görünür.

Tweette kullanıcının Twitter kullanıcı adı görünür.

*Eğer @kullanici Instagram hesabını Twitter’a bağlamamışsa:

Fotoğraf açıklamasında kullanıcının Instagram kullanıcı adı görünür.

Tweet attığınızda @kullanici ibaresi kaldırılır.

*Eğer Instagram üzerinden tweet atarken @kullanici ibaresi herhangi bir Instagram kullanıcı adına ait değilse, Twitter’da paylaşılırken yerini korur.

Instagram ve Twitter arasındaki kullanıcı adı dönüşümü, gerçekten çok kullanışlı olacağa benziyor. Bu yeni özelliği siz de kullanıyorsanız, yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı