istanbul.com'dan Etkinlik İstanbul Takvimi

Imageistanbul.com, İstanbul'un nabzını tutan tüm etkinliklerin yer aldığı Google Calendar (takvim) uygulamasını hayata geçirdi ve Gmail altyapısına sahip @istanbul.com ile tüm Gmail kullanıcılarının hizmetine sundu: "Etkinlik İstanbul Takvimi".

İstanbul'un dünyaya açılan kapısı istanbul.com, Gmail altyapısına sahip @istanbul.com uzantılı e-posta hesapları ile tüm Gmail kullanıcıları için Google Calendar (takvim) uygulamasını hizmete sundu: "Etkinlik İstanbul Takvimi".

@istanbul.com sahiplerinin e-posta hesaplarına otomatik yüklenen bu özel takvim aracılığıyla İstanbul'da gerçekleştirilen etkinlikleri günlük olarak takip etmek mümkün. "Etkinlik İstanbul"un bir diğer önemli özelliği ise bu takvimden @istanbul.com e-posta kullanıcılarının yanı sıra tüm Gmail kullanıcılarının da yararlanabilmesi. Takvimi kullanmak isteyen Gmail kullanıcılarının ‘takvim arama' alanına ‘Etkinlik İstanbul' yazmaları ve arama sonuçlarında çıkan ‘Etkinlik İstanbul Takvimi'ni yüklemeleri yeterli.

Kültür-sanattan, atölye çalışmalarına, konferanslardan parti ve konserlere kadar, İstanbul'da gerçekleştirilen tüm etkinliklerin yer aldığı Etkinlik İstanbul Takvimi sayesinde İstanbullular sosyal yaşamlarını organize etme imkânına sahip oluyor. Takvim kullanıcıları aynı zamanda ‘etkinlik hatırlatma' modülü ile katılmayı planladıkları etkinliğin istedikleri zaman hatırlatılması, arkadaşlarını istedikleri etkinliğe ‘davet etme' gibi özelliklerden de yararlanma fırsatı bulunuyor.

istanbul.com Genel Müdürü Canan Erdoğan, "Eylül ayında İstanbul.com ve Google işbirliğini duyurduğumuz toplantımızda, istanbul.com kullanıcılarını yeni Google uygulamalarının beklediğini söylemiştik. Aradan geçen oldukça kısa zamanda Google CalendarTM uygulamasını hayata geçirdik. Bu uygulamaları önümüzdeki günlerde Google MapsTM ve YouTube gibi diğer Google modülleri izleyecek" diye konuştu.

Başa dön tuşu