DİĞER

Jawline Topu Nasıl Kullanılır?

Keskin çene hatlarına sahip olmak istiyor ancak estetik operasyon geçirmek veya herhangi bir dolgu işlemi yaptırmak istemiyorsanız, jawline topu nasıl kullanılır sorusu dikkatinizi çekebilir. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından çene çizgisinin belirginleşmesi ve çene kaslarının kuvvetlenmesini sağlayan jawline topu kullananlar sonuçlardan oldukça memnunlar.

Jawline topu ne işe yarar?

Jawline’ı yani çene çizgisini çalıştırmak konuşmamızı da etkileyen bir etkiye sahip. Ancak jawline topu ne işe yarar sorusunun en yaygın cevabı estetik olarak görünümü değiştiren çene çizgisini belirginleştirir olacaktır. Güçlü bir çene kasına sahip olmanın yanı sıra yüzde yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırmak adına yapılan bir çok yüz egzersizi var. Hatta gülümsemek bile çene kaslarımızı çalıştıran ve güçlendiren bir egzersiz denebilir. Ancak düzenli yapılan ve doğru hareketlerin uygulanması şeklinde sürdürülen çene egzersizleri jawline ball ile yapıldığında çok daha etkili ve daha kısa sürede istenilen sonuca ulaşılmasını sağlıyor.

Lastik malzemeden yapılan ve aynı zamanda boyun kaslarının çalışmasını da sağlayan jawline topunu farklı kas gruplarımızı çalıştırmak için tercih ettiğimiz spor ve egzersiz aletleri gibi görmekte fayda var. Aynen egzersiz aletlerinde olduğu gibi jawline topunu kullanırken de dikkat edilmesi gereken detaylar ve izlenmesi gereken bir egzersiz programı vardır.

Jawline topu nasıl kullanılır?

Eğer yüzünüzde oval bir görüntü varsa ve çene görüntünüzü biraz daha keskin çizgilerin olduğu bir görünüme sokmak istiyorsanız jawline topu kullanımı konusunda bilgi edinmenizde fayda var. Jawline topu nasıl kullanılır konusunda bilgilenmeden kullanmak çenenizi fazla yormanıza sebep olabileceğinden uzmanların jawline egzersiz topu nasıl kullanılır ve ne sıklıkla kullanılır önerilerine kulak vermekte fayda var.

  • Jawline topu ağız içine yerleştirilir.
  • Top tam olarak ağzın içine yerleşmelidir.
  • Yutma tehlikesine karşı ideal olan başın arkasına lastikle bağlanarak sabitlenenlerdir.
  • Ağız içine oturan top ısırarak sıkılır.
  • 10 saniye kadar ısırarak tutulur.
  • 15-20 tekrar gerçekleştirilir.
  • 3 veya 4 set şeklinde tekrarlanır.
  • Ağızda ve çenede ağrı olması durumunda arada bir gün mola verilerek yapılmalıdır.

Jawline topu kullanmak güvenli mi?

Kuşkusuz jawline topu nedir konusunda bilgi edinmek isteyenler jawline topu işe yarıyor mu ve jawlin topu zararlı mı sorularını da merak ediyorlar. Özellikle dişlere bir zararının olup olmadığı konusu merak edilmekte. Jawline topu bilinçli kullanılmadığında, çene yapısının durumuna göre ağrı, dişte kırılma ve yutma ile sonuçlanan durumlar yaratabileceğinden, fazla sıkmamak, kullanım sıklığını bendedeki tepkilere göre ayarlamak gerekiyor. Üretici firmaların ürün konusunda yaptığı uyarıları ve genellikle ürünle birlikte verdiği kullanım kılavuzunu dikkate almak jawline topu nasıl kullanılır konusunun ürün bazında da değişiklik gösterebileceğini bilmekte fayda var. Çoğunlukla başın arkasından bağlanan bir aparata sahip olan jawline topu son yılların en çok tercih edilen doğal estetik yöntemlerinden biri. Yüz Yogası Egzersizleri de bu konuda ilginizi çekebilir!

Başa dön tuşu