DİĞER

Kadir Has Üniversitesi'nde "Bilişim ve Toplum" dersi başladı

İstanbul’un kalbinde, Cibali Kampüsü’nde yer alan Kadir Has Üniversitesi, 2009-2010 Eğitim Yılı’nda ders programına, bilişim sektöründe 20 yıldır çözümler sunan Servodata Ltd. Şirketi sahibi ve genel müdürü Cem H. Bektaş  tarafından verilecek olan “Bilişim ve Toplum” adı altında bir ders ekledi. Teorik, akademik bilgilerin, iş hayatında uygulama tarafında gerçeklerle örtüşmediği inancını ortadan kaldıracak olan bu dersin amacı, öğrenilen teorik bilgileri, işlenen her konunun sonunda, derse misafir olarak katılan iş dünyasından uzman profesyonellerin, kendi uygulama alanları ile ilgili başarı hikayeleri, vaka incelemeleri gibi aktarımlarını içeren örneklerle desteklemek.

Farklı dallarda, alanlarında uzman profesyonellerin verdiği seminerlerle renklenen derslerde, çok çeşitli alt başlıklara yer verilmiştir. Bu başlıklar şunlardır: İnnovasyon Dünyası, Fütüroloji, Avrupa Birliği İlişkileri – Güncel Sorunlar ve e-avrupa, Bilişim Hukuku ve Uygulamaları, Bilişim ve Siyaset, Bilişim ve Medya, Nano Teknolojileri, Siyasi Partilerin Bilişim Politikaları, Nasıl Bilgi Toplumu Olunur?, Bilişim ve Çevre, E-Devlet, M-Devlet, Bilişim ve Ekonomi. CHP Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu Başkanı Sayın Nesrin Baytok, TBD İstanbul Şube Başkanı Sayın Levent Karadağ, Doğan Gazetecilik Pazarlama, Satış, İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Sayın Tijen Mergen, BSA Türkiye, Microsoft Türkiye Telif Hakları Müdürü Elçim Barkay gibi saygın isimlerin katıldığı derslere öğrencilerin ilgisi ve katılımı yoğun olmuştur.

Aynı zamanda Veritabanı Yönetimi ve Teknolojileri dersi de verecek olan Cem H. Bektaş’ın yıllar içinde edinmiş olduğu yönetim ve organizasyon alanındaki tecrübelerini de gençlere aktarması sonucu profesyonel iş hayatı ile ilgili öngörü sahibi olan öğrenciler, teorik bilgileri bu doğrultuda anlamlandırarak özümsemektedirler.

Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen Bilişim Şenliklerine, Progress Software ve Panda Security markaları ile senelerdir ana sponsor firma olarak destek olan Servodata, Kadir Has Üniversitesi ile yarattığı bu sinerji sayesinde bilişim sektöründeki kalifiye eleman açığını da kapamaya yönelik, topluma uzun vadede fayda sağlayarak bir anlamda kurumsal sosyal sorumluluğunu da yerine getirdiğini göstermektedir.

Başa dön tuşu