Kingston, ESET ve ClevX ile iş ortaklığını duyurdu

 Bağımsız bellek teknolojileri uzmanı Kingston, yaptığı açıklamayla mevcut ve gelişen kötü amaçlı yazılımlara karşı ESET ve mobil güvenlik çözümleri odaklı IP teknolojileri geliştirme ve lisanslama şirketi ClevX ile gerçekleştirmiş olduğu iş ortaklıklarını kamuoyuyla paylaştı.

Bu işbirliği ile ESET’in geliştirdiği taşınabilir proaktif casus kod önleyici (anti-malware) yazılımı ile desteklenen ClevX DriveSecurity teknolojisi, artık Kingston’ın güvenli DataTraveler 4000 (DT 4000) ve DataTraveler Vault – Privacy (DTVP) USB Flash sürücülerinde de kullanılıyor.

Kingston’ın kurumsal klasmanda yer alan DT4000 ve DTVP sürücüleri, şimdi ESET’in ödüllü sezgisel anti virüs teknolojisiyle güçlendirilen ClevX DriveSecurity teknolojisi ile ihtiyaca göre özelleştirilebiliyor. Bilgisayarlarıyla gezgin ya da ağa bağlı çalışan son kullanıcılar, şimdi taşınabilir medyalar üzerinden gelen casus kodlarla (malware) ilgili endişe yaşamadan özel bilgilerini tam bir koruma altına alabiliyor.

Yakın zamana kadar taşınabilir medya, temel güvenlik endişelerinin merkezinde yer alıyordu – kötü şöhretli Stuxnet solucanının yol açtığı salgının yayıcısı ve Flame virüsü bulaşmış verilerin taşıyıcısı olarak.

Maksimum güvenlik gerektiren verilerin, internet bağlantısı olmayan PC’lerde, özellikle USB sürücüler üzerinde gelen casus kodlardan etkilendiği bildiriliyor. Askeri güvenlik gerektiren yerlerde bu tür casus yazılımlar içeren Flash sürücüler, bir kez sisteme bağlandığında anahtar sözcükler üzerinden gizli bilgileri toplayabiliyor. USB sürücüde gizli bir dosyanın içinde saklanan bu gizli belgeler, daha sonra bilgisayar internete bağlandığı anda saldırıyı düzenleyenlerin ülkesindeki belirli IP adreslerine gönderiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı