Konica Minolta'lar kişiye özel kitap basıp ciltleme yapıyor

ImageKonica Minolta'nın dijital üretim sistemi bizhub PRO C6500e kullanıcılarına yönelik ciltleme seçeneğini desteklemesi için "Perfect Binder PB-501 ile donatarak yeni bir baskı ciltleme sistemi geliştirdi. Konica Minolta, kurumsal şirket raporları, talimat kılavuzları, kataloglar, kitap ve yıllıklar ile günlük iş hayatının pek çok alanında ciltli kitapçıkların basılması için "Perfect Binder PB-501" ile elle müdahaleyi gerektirmeyen ve isteğe göre kişiselleştirilmiş kitap üretimi yapabilen baskı teknolojisini geliştirerek maliyet avantajı sağlayan ciltleme çözümü sunuyor.

Perfect Binder PB-501 "hepsi bir arada" ciltleme sistemi olarak geliştirildi. Kullanıcıların ciltli kitabın ardından diğerini rahatça toparlamalarına imkan tanıyan sonlandırma ünitesi baskı üretimi ortamının faaliyet alanını genişletmekte ve normal offline ciltlemeye karşı büyük zaman kazancı sağlamaktadır. Ayrıca dokümanların ciltlenmesindeki masrafları minimuma düşürmektedir.

Isıda eriyen tutkal teknolojisini kullanan PB-501 ile birçok kitap türü üretilebiliyor. Bu teknoloji sayesinde PB-501 kitap onlarca sayfadan yüzlerce sayfaya kadar olan baskıları güvenli ve mükemmel ciltlemeyi sağlamaktadır. Örneğin önceden basılmış renkli sayfaları içeren maksimum kitap sırtı genişliği 30 mm'dir. Bu kalınlıkta ciltlenen kılavuzlar, el kitapçıkları ve raporlar çokça taşınma ve hırpalanmadan sonrada dayanıklılığını korumaktadır. Ayrıca ısıda eriyen tutkalın avantajları: ne cihaz içerisinde elle ayarlamaya nede genişliği değişken pahalı tutkal şeritlerin stoklanmasına ihtiyaç duymaktadır. İsteğe göre kitap üretimi bizhub PRO C6500e ve PB-501 kombinasyonu ile çok yönlü ve pratik hale getirildi. PB-501'in değişik seçeneklerinin en üstünde dijital sistemin ürünleri isteğe göre düzenleme ve kişiselleştirme seçeneğini sunarak bireysel uyarlanmış baskı sisteminin müşterisi için kişiselleştirilmiş bir kılavuz PB – 501'de üretilebiliyor.
Konica Minolta'nın Perfect Binder PB-501'i ciltleme ünitesi beş yeni oluşturulmuş bizhub PRO C6500e ürünlerinde kullanıma hazır halde sunulmaktadır. Bizhub PRO C6500e ve "Perfect Binder" elle müdahaleyi gerektirmeyen tam otomatik üretim ve ciltleme iş akışını destekleyen muntazam bir bütünleştirici özelliğine sahip olarak geliştirildi. Bizhub PRO C6500e ürünlerinden herhangi birisinin kombinasyonu ile Perfect Binder PB-501 dijital yazıcılar, iç ortamlardaki yazıcılar ve kopyalama merkezleri için ideal sonlandırma çözümleri ile kullanım kolaylığı sağlıyor.

Başa dön tuşu