LG monitörlere iF ürün tasarımı ödülü

LG Electronics, LCD Monitörleri W2284 ve W52 Serisi ile iF Ürün Tasarımı Ödülleri’ni kazandı. Ödüllü LCD Monitörler, estetik ve sofistike tasarım, üstün teknoloji ve kullanıcı dostu özellikleriyle övgüye değer bulundu.

 

Dünya düz panelli ekran pazarının öncülerinden LG Electronics, 2008 iF Ürün Tasarımı Ödülleri’nde W2284F ve W52 serisi LCD monitörleriyle ödüle layık görüldü. Prestijli iF Ürün Tasarım Ödülleri her yıl, çeşitli sektörlerde ürün ve işlevsellik açısından önemli başarılara imza atan şirketlere veriliyor.

LG’nin, mükemmel tasarım ve üstün teknik özellikleri bünyesinde birleştiren bu ödüllü monitörleri, bilgisayarları başında uzun saatler geçiren kişileri hedefliyor.

LG’nin FLATRON W2284F monitör, ince çerçevesinden başlayıp monitörün arkasına, oradan da ayaklığa kadar uzanarak güzel bir görünüm oluşturan parlak siyah ön yüze sahip. 22 inç geniş ekranla donatılan bu monitör, şık ve sofistike bir görünüm sunuyor. Açma-kapama düğmesi, çerçevenin alt kısmına nazik biçimde yerleştirilmiş bir çiğ damlasına benziyor ve düğmenin içindeki, yumuşak bir şekilde parlayan mavi LED de bu imgeyi pekiştiriyor.

Çeşitli boyutlarda temin edilebilen LG’nin geniş ekranlı FLATRON W52 serisi ise izleyicilerine adeta gülümsüyormuş gibi görünecek şekilde tasarlandı. Parlak siyah ön yüz bir zarafet etkisi yaratıyor ve yumuşak bir biçimde kıvrılmış kenarları da W52 serisinin çok ciddi görünmesini önlüyor.

Bu ödüllü monitörlerin dikkat çekici bir diğer özelliği ise, oyun severlere, çevrim içi video meraklılarına ve hatta görme engellilere hitap edecek unsurlardan oluşan özel bir menüye tek tuşla erişilmesini sağlayan, LG’nin ‘Fun Key’ (Eğlence Tuşu) özelliğine sahip olması.

‘Geniş ekranda 4:3′ olarak isimlendirilen bu özelliklerden biri, 4:3 kaynaklarını herhangi bir bozulma olmaksızın geniş ekranlı görüntülemeye çevirerek, oyun oynayanlara âdeta gerçek bir ortam sunuyor. Özellikle, FLATRON W2284F’nin DFC 20,000:1’lik kontrast oranı rakipsiz ve pazarın lideri konumunda. ‘ez Zooming’ işlevi ise izleyicilerin, monitörü daha büyük ikonlara ve daha düşük bir çözünürlüğe anında ayarlayarak mükemmel bir görüntüye sahip olmalarını sağlıyor. Çevrimiçi video veya ekran üstü slayt-şov meraklıları için ise LG, içeriği dört modla renklendiren fotoğraf efektleri ekledi: Doğal, Hayal Efekti, Sepya ve Monokrom (tek renk).

Teknik Özellikler

LG FLATRON W2284F

 • l DFC (Digital Fine Contrast = Dijital Hassas Kontrast oranı) 20,000:1
 • l 2ms (GTG) Yanıt Süresi
 • l Girdiler: 15Pin D-Sub, DVI-D
 • l Görüntü Açısı: 170/170 (CR≥5)
 • l Yüksek Parlaklığa Sahip Siyah Gövde, Mavi LED Düğme & LED Işıklı Ayaklık
 • l FLATRON f Motor, HDCP, FUN (Geniş ekranda 4:3, ez Zooming, Foto Efekti),                                                             

LG FLATRON W52 Serisi

24W / 22W / 20W / 19W/ 17W (S, TQ, V)

 • l DFC (Digital Fine Contrast = Dijital Hassas Kontrast oranı) 10,000:1
 • l 2ms (GTG) Yanıt Süresi
 • l Girdiler: 15Pin D-Sub, DVI-D, HDMI
 • l Görüntü Açısı: 170/170 (CR≥5)
 • l Mavi LED düğmeli, Hoş, Gülen Tasarım
 • l FLATRON f Motor, HDCP, FUN (Geniş ekranda 4:3, ez Zooming, Foto Efekti, Ses)
Başa dön tuşu