Mapplook – Akampüs işbirliği ile üniversite öğrencilerine yönelik proje

Gençlere erişirken gelenekselin dışında yöntemler kullanmak isteyen Mapplook, Akampüs’le yaptığı işbirliği sonucunda Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde olmak üzere toplam 159 üniversitede Türkiye’nin en büyük mekan datasını toplamak üzere kolları sıvadı.

Kişileri mekanlarda buluşturan sosyal ağ mapplook ile gençlik odaklı pazarlama iletişiminde önemli bir birikime sahip olan Akampüs ortak bir çalışmaya adım attı. Türkiye genelinde seçilmiş üniversitelerde, seçilmiş öğrenci kulüpleri ve öğrencilerden oluşan dinamik ‘Marka Elçisi’ ekibiyle kampüs iletişimine başlayan mapplook, kampüs içi ve çevresi mekanlar ile toplam 2.500 kulübün datalarının toplanması ve öğrencilere part-time iş imkanı sağlanması konularında örnek bir çalışmaya başladı.

Toplam üç fazdan oluşacak mapplook – Akampüs işbirliğinin ilk aşaması olan data toplama aşaması, 1 Şubat 2011 tarihina kadar sürecek. Bu tarihten sonra mapplook üzerinde açılan nokta adetlerinde başarılı olan öğrenciler, resmi mapplook yetkili satış temsilcisi olmaya ve Akampüs ekibi tarafından viral pazarlama, gerilla pazarlama ve ekip olma eğitimleri almaya hak kazanacaklar.
(Teknolog)

Başa dön tuşu