Microsoft Gelişim Atölyesi'nin ikinci kampı İstanbul'da

ImageMicrosoft Türkiye, ilkini Şubat ayında Antalya'da gerçekleştirdiği Microsoft Gelişim Atölyesi'nin ikinci kampını İstanbul'da gerçekleştiriyor.  26-28 Ağustos 2008 tarihleri arasında İstanbul Dedeman Oteli'nde yapılacak kamp Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan'ın konuşmasıyla açılacak. Microsoft Gelişim Atölyesi'nin ikinci kampına 300 Gold ve Certified İş Ortağı şirket davet edildi. Microsoft Gelişim Atölyesi karşılıklı bilgi ve deneyim aktarımıyla Microsoft ve İş Ortaklarının oluşturduğu ekosistemin ve bilişim sektörünün gelişmesine ve eğitim düzeyinin artmasına katkıda bulunuyor. Üç gün sürecek kampta 90'dan fazla oturum yapılacak.

Microsoft Gelişim Atölyesi'nin ikinci kampı İstanbul'da gerçekleştiriliyor. Microsoft stratejileri, iş öncelikleri ve iş modellerinin aktarılacağı, Microsoft teknolojileriyle ilgili kapsamlı eğitimlerin verileceği, beceri eğitimlerinin yer alacağı kampta, etkileşim ortamları sayesinde kritik iş konuları da tartışılacak. Microsoft Türkiye ve İş Ortaklarının oluşturduğu ekosistemin yanı sıra, Türk bilişim sektörünün de gelişimine ve niteliğinin artırılmasına katkıda bulunan Microsoft Gelişim Atölyesi ikinci kampı 26-28 Ağustos 2008 tarihleri arasında İstanbul Dedeman Oteli'nde gerçekleştirilecek.  

İş Ortakları, Müşteriler, Sivil Toplum Örgütlerinin de bilfiil programın içinde aktif rol aldığı ve açılışını Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan'ın yapacağı kampın temel amacı teknik yetkinliği yüksek, iş yapış tarzı gelişkin, daha nitelikli ve olgun bir ekosistem yaratmak.

Sektördeki en kapsamlı eğitim çalışması

Bilişim sektörünün en kapsamlı eğitim çalışması olarak nitelendirilen Microsoft Gelişim Atölyesi'ne Microsoft'un 300 Gold ve Certified İş Ortağı firmasından katılım bekleniyor. Oturumlarda İş Ortakları Microsoft teknolojileri ve iş modelleri konularında bilgilendirilir ve beceri eğitimlerinden faydalanırken; Microsoft yetkilileri de İş Ortaklarının deneyimlerini, ihtiyaçlarını ve karşılaştıkları sorunları dinleyecek. Kamp kapsamında yuvarlak masa toplantıları, beyin fırtınaları, geri bildirim oturumları ve beceri eğitimleri de yer alacak. 

3 gün sürecek kampın ilk gününde Microsoft, Haziran 2008'de sona eren geçmiş mali yılını değerlendirerek, yeni mali yılda iş ortaklarıyla birlikte koşacağı ortak hedefleri paylaşacak ve iş yapış modellerini interaktif seanslarla tanıtacak. Bu kapsamda birinci gün, Kurumsal İş Ortakları (LAR),  Bağımsız Yazılım Geliştiriciler (ISV), Katma Değerli İş Ortakları (VAR), ve Dynamics İş Ortakları bir araya gelerek başarı öykülerini, iş önceliklerini, ana konularını ve hedeflerini paylaşacak. 

2. ve 3. günlerde yeni dönemde en çok ağırlık kazanan teknolojiler üzerinde durularak, teknik detaylarla beslenmiş kapsamlı eğitimler verilecek. Bu doğrultuda, kurumsal çözümlerden, sanallaştırmaya; birleşik iletişimden, iş zekasına; güvenlikten, yazılım + hizmetler (S+S) vizyonuna ve Windows Live hizmetlerine kadar pek çok konuda İş Ortakları bilgilendirilecek. Üç gün sürecek kampta 90'dan fazla oturum yapılacak.

Kamp boyunca yapılacak bütün eğitimlerin ve çalışmaların sonuçları takip edilecek. Microsoft Türkiye özellikle iş hacmi ve müşteri memnuniyeti gibi açılardan sonuçların ölçümlenmesini sağlayacak araştırmalar yürütmekte. Böylece, Microsoft Gelişim Atölyesi'nin Türk bilişim sektörü için yarattığı değer somut olarak ortaya konulabilecek.

"Gelişim Atölyesi: nitelikli, değer yaratan bir ekosistem yaratmanın anahtarı"

Microsoft Türkiye'nin 2009 mali yılında İş Ortaklarının gelişimine 1 milyon dolar ayırdığını belirten Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, Microsoft Gelişim Atölyesi'nin ikinci Kampı ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: 

"Microsoft olarak iş ortaklarımıza ve onlarla birlikte oluşturduğumuz ekosisteme büyük değer veriyor, ekosistemimizi geliştirecek her türlü çalışmanın bilişim sektörümüzde eğitim ve beceri düzeyinin yükselmesine katkıda bulunacağına inanıyoruz. Microsoft Gelişim Atölyesi tam da bu kapsamda değerlendirilmeli. Microsoft Gelişim Atölyesi'ni, nitelikli, değer katan bir ekosistem yaratmanın anahtarı olarak kurguladık. Karşılıklı etkileşim ve öğrenme olanaklarından yararlandığımız Microsoft Gelişim Atölyesi'nin bu ikinci kampı yalnızca iş ortaklarımız için değil, bizim ve bilişim sektörü için de çok yararlı oluyor. Bu çalışmalardan hepimiz öğreniyor, becerilerimizi artırıyor ve yetkinleşiyoruz. Unutmamalıyız ki, bilişim sektörü kendini geliştirdikçe, bireyler ve kurumlar da kendi potansiyellerini daha fazla gerçekleştireceklerdir." 

Başa dön tuşu