Microsoft'tan yeni SideWinder X6 klavye

Microsoft Donanım, Leipzig’deki Oyun Kongresi’nde pazardaki en esnek oyun klavyesi olan SideWinder X6’yı ve SideWinder X5 faresini tüketicilere tanıttı.  Sektörde bir ilke imza atan, çıkarılabilir ve istendiği zaman klavyenin sol ve sağ tarafına takılabilir tuş takımına sahip olan Sidewinder X 6 yepyeni bir deneyim sunuyor.  ile SideWinder serisini tamamlayan ve  oyun meraklılarına avantajlar sağlayan  hızlı ve güçlü fare Sidewinder 5 de ilk kez bu fuarda tüketicinin karşısına çıktı.

Yeri değiştirilebilir tuş takımı, normal klavye modunda standart sayısal tuş takımı olarak kullanılırken, oyun moduna geçildiğinde makro programlanabilecek bir oyun tuş takımı haline geliyor. Bu özelliğiyle hem oyun hem de günlük kullanım verimliliği açısından ideal bir çözüm sunuyor. Oyun başına doksana kadar makro kaydedebilme ve aydınlatmalı tuş gibi özellikler klavyenin  özgün çok yönlülüğünü  gösteriyor ve oyun performansını en üst düzeye çıkartıyor. 
Microsoft Donanım kullanıcı araştırmacısı Kevin Flick, “ Müşterilerin sadece oyun için ikinci bir klavye kullanmak ve onun kurulumuyla uğraşmak istemediklerini biliyoruz. Bu yüzden, sıradan bilgisayar kullanımı ve oyun için mükemmel bir cihaz geliştirdik. Yeri değiştirilebilir tuş takımı ile oyunseverlerin gerek en çok sevdikleri oyunu oynarken gerekse de Microsoft Office PowerPoint sunumu hazırlarken kendilerine özel müthiş bir deneyim yaşamalarını sağlıyoruz”  dedi.

Çokyönlülükten Doğan Güç
SideWinder X6 Klavye’nin yeri değiştirilebilir tuş takımı, daha önce ayarlanmış makro tuşlarının yanı sıra tamamıyla programlanabilir tuş takımına sahiptir. Böylece oyuncuların oyun başına doksana kadar makro programlamasına imkan sağlar. Mod değiştirme özelliği ile oyuncular istedikleri an Microsoft Office Excel’den en çok sevdikleri oyuna geçebilirler. Ayrıca oyun esnasında makro takımını klavyenin istediği tarafına koyabilirler.

Bunlara ek olarak X6 aşağıdaki diğer özellikleri ile uyumluluğun avantajından faydalanmanızı sağlar:

  • Mod değiştirme oyuncuların manuel olarak klavyelerini standart moddan diğer iki oyun modundan birine geçirmelerini sağlar. LED’ler seçilen modu gösterir.
  • Otomatik profil değiştirme çalışan uygulamayı algılar ve ona özel profile uygular. 

Oyuna Yönelik Tasarım
SideWinder X6 Klavye ufak tefek ayrıcalıkları olan standart bir klavyeden daha fazlasını sunan bir üründür. Tamamen oyuncular düşünülerek tasarlanan SideWinder X6, rekabette oyunseverlere avantaj sağlamak fikriyle üretilmiştir. Çokyönlülüğünü tamamlayan aşağıdaki özellikleriyle oyun severlerin farklı bir oyun deneyimi yaşamasını sağlar:
Yeni “Cruise Control” özelliği daha önceden belirlenmiş tuş ve tuşlara devamlı basılı tutmadan da belli hareketleri devam ettirmeyi sağlar. Oyuncular “Cruise Control”  özelliğini tek seferde dört tuşa kadar atayabilirler.
Oyun içi makro kayıt tuşu normal sohbet mesajları dahil oyuncuların herhangi bir dizi tuş kombinasyonunu kaydetmesini sağlar. Makrolar bilgisayarın sabit diskine kaydedilir ve kolayca paylaşılabilir.
WASD oyun tuşları, oyuncuların en çok kullandıkları tuşların ön yüzlerinde görünürlüğü artırmak amacıyla ışıklandırma bulunmaktadır.
Hızlı-Başlat tuşu Oyuncuların Windows Vista Oyun Gezgini’ne tek tuşla ulaşmasını ve oyun kütüphanesindeki oyunları kolayca ve hızlı bir şekilde görmesini sağlar.

Oyuna Katılma
Oyun dünyasının içine girildikçe, oyuncuların beğeni çıtası daha da  yükselmektedir. Araştırmalar birçok oyuncunun ışıkları söndürmekten hoşlandığını gösteriyor . Bunu da dikkate alarak geliştirilen X6’nın değiştirilebilir iki renk ışıklandırması oyuncuların oyunu daha iyi yaşamasını sağlar. Kırmızı renk ışıklandırma programlanamayan normal tuşları gösterirken, sarı renk ise oyun modundayken oyuncunun tercihlerine göre ayarlanabilir tuşları gösterir. X6 ayrıca oyundan alacağınız keyfi en üst seviyeye çıkarmayı amaçlayan bütün medya tuşları ve ses/ışıklandırma kontrolü tuşlarını barındırır.

SideWinder X5 Fare
Microsoft ayrıca, sıradan oyuncunun rekabette öne çıkmasını sağlayan hızlı ve güçlü faresi SideWinder X5’i de tanıttı. Dokuz butonlu oyun faresi içerdiği yan tuşlar, 2.000 DPI’e kadar ayarlanabilir izleme duyarlılığı, beş özelleştirilebilir tuş ve Windows Vista Oyun Gezgini’ne çabukça girmesini sağlayan Hızlı Başlat butonu ile oyunlardaki performansı artırmak için tasarlanmıştır.

SideWinder: Bu Sadece Başlangıç
SideWinder X6 Klavye, popüler SideWinder oyun ürünleri ailesine katılan ilk klavyedir. 1995’te kurulan ve 2007’de yenilenen SideWinder ailesi pazara sunduğu kaliteli fareler, oyun kumandaları, oyun çubukları ve direksiyonlar gibi PC oyun aygıtları ile tanınır.

Microsoft Donanım oyun ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi için http://www.microsoft.com/hardware/gaming/ adresini gezebilirsiniz.

Başa dön tuşu