Motorola, Intel işlemcili ilk cep telefonunu sunar!

Cep telefonu ve tablet dünyasında ARM tabanlı işlemcilerin sözü geçiyor. Bu işlemcilerin yüksek frekansa çıkması ve çok sayıda çekirdek sunması bir yana güç tüketimleri ve ısıları düşük. Bilgisayar dünyasının işlemci devi Intel, bir süredir Atom işlemcilerin cep telefonuna uygun versiyonu Medfield üzerinde çalışıyor. İlk örnekleri CES 2012’de görmüştük.

Aslında LG’nin ilk Intel işlemcili cep telefonunu satışa sunması bekleniyordu ama Motorola da boş durmuyor. Motorola ve Intel işbirliğiyle geliştirilen yukardaki telefondaki özellikler net değil ama iki hafta sonraki MWC sırasında ilan edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Motorola’nın Motoblur serisine eklenecek gibi görünen modelde Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi yüklü görülüyor. Bu yüzden önde fiziksel buton yok ve ekrandaki dokunmatik alanlar yardımcı oluyor.

Epey ince olduğu anlaşılan telefonun yandan görüntüsü pek gerçekçi değil. Muhtemelen bilgisayar modellemesine bakıyoruz. Medfield işlemci dışında bilgi bulunmuyor. Ekranın en az 4 inç genişliğinde olması, kameranın 8 MP altına inmemesi muhtemel. Intel’in Medfield adını duyurmak için ilk aşamada sadece yüksek performanslı telefonlara onay vermesini bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu