IBM Çözümler Zirvesi 2012 gerçekleştirildi

Şehirlerin ve iş dünyasının karşı karşıya olduğu başlıca konuların masaya yatırıldığı IBM Çözümler Zirvesi 2012, 15 Şubat’ta gerçekleştirildi. 22 çözüm ortağıyla, Türkiye’deki değişik sektörlerden 10 başarı öyküsünün, 25 strateji sunumunun ve 200 demonun katılımcılara sunulduğu etkinlikte, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ve Sampaş CEO’su Şekip Karakaya gibi isimlerin katıldığı bir Akıllı Şehirler Paneli düzenlendi.

IBM Türk’ün önemli etkinliklerinden biri olan Çözümler Zirvesi 2012, 15 Şubat tarihinde Swissotel İstanbul’da gerçekleştirildi. Bilişim ve iş dünyasını şekillendiren geleceğin akıllı çözümlerine yer verilen bu yılki Zirvenin odak noktaları ise Akıllı Şehirler ve Akıllı Ticaret konularıydı.

Tüm gün süren etkinlikte, 22 IBM Çözüm Ortağıyla birlikte, Türkiye’deki farklı sektörlerden 10 başarı öyküsü, 25 strateji sunumu ve 200 demo yer aldı. Dünyanın dört bir köşesinden IBM çözümlerinin yer aldığı “Akıllı Şehirler Olmadan Önce” isimli Sergi ise katılımcılardan yoğun ilgi gördü.Zirvede özellikle gündeme getirilen bir diğer konu ise Akıllı Finans ve Bankacılık konusuydu. Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının Teknoloji Direktörlerinin katıldığı toplantıda IBM Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Finansal Hizmetler Bölümü Direktörü Eray Yüksek, IBM bankacılık ve finans dünyasının geleceğini ve IBM çözümlerini konuştular.

Teknolojinin belediye hizmetlerini nasıl geliştirebileceğini ve IBM’in Akıllı Şehirler vizyonunu paylaşmak üzere etkinlikte ‘Akıllı Şehirler’ Paneli düzenlendi. Panele Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Sampaş CEO’su Şekip Karakaya, Kent Ulaşım Uzmanı Kadir Gurbetçi ve IBM Türk Müşteri İlişkileri Bölüm Müdürü Bülent Demirkurt katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu