Novell BrainShare 2008'den yeni teknolojiler çıktı

ImageDünyanın önde gelen kurumsal altyapı yazılım şirketlerinden Novell'in düzenlediği "Novell BrainShare" konferansı, A.B.D.'nin Utah Eyaleti Salt Lake City'de yapıldı. Konferansa bu yıl 58 ülkeden 5 bin 500 kişi katıldı. Yeni iş süreçleri ve teknik platformların anlatıldığı Novell BrainShare 2008'de, Novell ürün ve çözümleri, geleceğe yönelik stratejiler ve dünyanın önde gelen üretici firmaları ile yapılan iş birlikleri dikkat çeken konular arasında yer aldı.

Konferans ile ilgili değerlendirmede bulunan Novell Başkanı Ron Hovsepian, iş ortaklığı alanında "SiteScape"in sanallaştırma; veri merkezi ve iş yükü yönetimi konusunda ise PlateSpin'in kurum bünyesine dahil edilmesiyle ürün yelpazesinin genişletildiğinin altını çizdi. SAP, Atos Origin gibi dünyada alanının önde gelen şirketleriyle yapılan iş birliklerinin, müşterilere önemli faydalar getireceğini vurgulayan Hovsepian, "Kurumsal altyapı yazılım firması olarak ana stratejimizi, ana odağımız olan Linux ve BT yönetim yazılımları alanında güçlendirdik. Ayrıca, müşterilerimizin sahip olduğu karmaşık BT ortamlarına yönelik sunduğumuz destek ve çözümlerle, teknoloji ve kişiler artık bir bütün halinde çalışabilecekler" şeklinde sözlerine devam etti.

Yeni teknolojiler kurumların hayatını kolaylaştıracak

Kişi ve teknolojilerin birlikte çalışabilirliğine (interoperability) odaklanan Novell, SAP ve Atos Origin ile iş birliği geliştirdiğini duyurdu. Öte yandan konferansta, 2008 yılı sonunda piyasaya sunulacak SUSE Linux Enterprise 11 sürümünün tanıtımı yapıldı. BrainShare 2008 konferansında Novell tarafından sunulan yeni sürümler, görev kritik veri merkezi teknolojileri, UNIX'ten geçiş yetenekleri, sanallaştırma, birlikte çalışabilirlik, yeşil hesaplama (green computing) ve masaüstü Linux teknolojileri konusundaki yenilikler aktarıldı.

Novell BrainShare 2008'de ayrıca, Novell'in kimlik ve güvenlik yönetimi çözümü alanında büyüyen iş ortağı ekosistemi, pazara hız kazandıran birlikte çalışma platformu ‘Novell Teaming + Conferencing' çözümü ve Novell – PlateSpin tarafından sunulan yeni nesil veri merkezi yönetimi çözümü de gündeme getirildi.

Hizmet tarafında ise, Novell müşteri ve iş ortaklarına yönelik yeni ‘Novell On-Line' servisi tanıtıldı. Bilgi tabanı arama yeteneğine sahip bu yeni servis, Novell destek mühendislerine gerçek zamanlı erişim olanağı sunuyor. Novell müşterileri aynı zamanda, yeni servis ile mesajlaşma, e-posta veya geri arama tercihlerine göre Novell destek mühendislerinden anında destek alabiliyorlar.

Başa dön tuşu