IHS Telekom dünya sıralamasında yükseliyor

Image2007 Ekim ayında ICANN Akreditasyonu alan %100 yerli sermaye şirketi IHS Telekom, ICANN Akredite alan adı yazmanları dünya sıralamasında üst sıralara yükseliyor.

2008 Mart istatistiklerine göre, en hızlı büyüyen alan adı yazmanları dünya sıralamasında 49. sıraya, en çok alan adı tescili bulunduran alan adı yazmanları sıralamasında ise 172. sıraya 4 ay gibi kısa bir sürede yerleşen IHS Telekom, sektöründe Türkiye'yi başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Listede üst sıraları ABD, İngiltere ve Almanya bandıralı şirketler ellerinde tutarken, IHS Telekom 2008 yılı sonunda en hızlı büyüyen alan adı yazmanları dünya sıralamasında ilk 30, en çok alan adı tescili bulunduran alan adı yazmanları sıralamasında ise ilk 100 içine girmeyi hedefliyor.

Güçlerini Türkiye'den aldıklarını belirten şirket yetkilileri, Türkiye'de alan adı tescil ürünlerine büyük bir talep olduğunu ve talebin birçok Avrupa devletine oranla daha yoğun olduğunu da vurguluyor. Kısa bir süre içinde yurt dışı pazarlara satış yapmayı planlayan IHS Telekom önemli miktarlarda ihracat girdisi hedefliyor.

Web üzerinde .com, .net, .org, .info, .biz uzantılı alan adlarının tescil yetki ve operasyon haklarının hukuken bir kuruma devredilmesi anlamına gelen ICANN (İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu) Akreditasyonu, şu an itibarı ile dünya üzerinde 1300 teknoloji şirketinin akreditasyon işlemlerini yapmış bulunmakta.  ICANN tarafından akredite edilmiş kuruluşların içinde Verisign, AOL, Deutsche Telekom gibi uluslararası internet devleri de bulunuyor.

En hızlı büyüyen alan adı yazmanları dünya sıralaması:
http://www.webhosting.info/registrars/fastest-growing-registrars/global/?pi=4

En çok alan adı tescili bulunduran  alan adı yazmanları dünya sıralaması:
http://www.webhosting.info/registrars/top-registrars/global/?pi=12

Başa dön tuşu