DİJİTAL YAŞAMEVDE TEKNOLOJİManşetÜRÜN

Evde 4K Akıllı Ev Eğlence Sistemi: Optoma P1

ABD’ Las Vegas şehrinde düzenlenen, dünyanın en önemli teknoloji etkinliklerinden biri olan CES Consumer Electronic Show/Tüketici Elektroniği Şovu)’de dikkat çeken 4K teknolojili ürünlerden biri de Optoma P1 adlı ürün oldu. Amazon Alexa ve Google Asistan destekli hoparlörü öne çıkan Optoma P1, Netflix ve YouTube gibi popüler yayın servisleri için sunduğu kolay erişim özellikleriyle de beğeni topladı. Bu yazımızda Optoma P1’in öne çıktığı dikkat çeken yönlerini anlatıyoruz.

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2019’da som teknoloji ürünleri dikkat çekiyor. Akıllı ev ve eğlence ürünleri de bunlar arasında öne çıkıyor. Dünyanın önde gelen video ve ses ürünleri üreticilerinden Optoma’nın yeni nesil hepsi bir arada akıllı ev eğlence sistemi Optoma, akıllı 4K Ultra HD Lazer projektörü ile CES 2019’da ilgiyi toplamayı başardı.

4K ultra yüksek çözünürlüklü (UHD) ev eğlence projektörü Optoma P1Amazon Alexa ve Google Assistan ses kontrol becerilerine, ultra kısa atım mesafesine ve Dolby Digital 2.0 destekli üst düzey dahili NuForce hoparlöre sahip. Her evde kolaylıkla kullanılabilmesi için yüksek teknoloji ile şık görünümü bir arada sunan bu güçlü ürün, CES 2019’da ilk kez ziyaretçilerle buluşuyor.

120 inç büyüklüğünde görüntü sunuyor

Dikkat çekici 3.000 lümen parlaklıkla 8,3 milyon piksellik net görüntüler oluşturan Optoma P1, Full HD ekranlardan dört kat daha fazla ayrıntıyı yalnızca birkaç santimetre mesafeden 120 inç büyüklükte görüntüleyebiliyor. HDR10 (High Dynamic Range) ve HLG (Hybrid Log Gamma) uyumu ile parlak beyazlar ve koyu siyahların sunulduğu gerçekçi renk performansı elde ediliyor.

Üst düzey ses konusunda öncü NuForce tarafından tasarlanan entegre hoparlör; kristal netliğinde sesler, dengeli orta frekanslar ve geniş frekans tepkisi sunarak gerçekçi seslerle zenginleştirilmiş TV ve film izleme deneyimleri sunuyor.

Entegre hoparlörü tatminkar ses veriyor

Bas sesler için ayrı bölümlere, tüm aralığı kapsayan alüminyum sürücülere ve bozulmayı azaltmak için izole edilen hoparlör yuvalarına sahip olan NuForce entegre hoparlör, Dolby Digital ve Dolby Digital Plus ses kodlama özelliğiyle etkileyici seyir deneyimleri yaşatıyor. Optoma P1’de ayrıca, Optoma ürünlerinin en yeni akıllı özellikleri de bulunuyor.

Bu akıllı özellikler arasında; Amazon Alexa ve Google Assistan özellikleri, akıllı IoT cihazları ile kusursuz ev otomasyonu için IFTTT desteği ve Optoma Marketplace üzerinden Netflix ve YouTube gibi popüler yayın servislerine kolay erişim özellikleri yer alıyor. P1’in diğer akıllı özelliklerinden bir de Connect uygulamasıyla Optoma Infowall erişimine sahip olması, çok yönlü kişiselleştirme olanağı sunan bu özellik sayesinde projektör evlerdeki enerji ekosisteminin merkezine yerleştirilebiliyor.

Başa dön tuşu