Parçalanmış bir aile Facebook ile yeniden bir arada

Parçalanmış bir ailenin yeniden bir araya gelmesi, ancak aradan geçen 21 yıl ve dünyanın en büyük sosyal ağının icadı ile mümkün oldu.

Bir baba, eski karısını ve uzun zamandır kayıp olan oğlunu birçok kayıp ilanı sitesine ilan verdikten sonra, hatta özel bir dedektif tuttuktan sonra bulamazken, bir gün Facebook’ta buluyor.

Amerikan pilot Don Gibson, Chrissie ile kızın kendi ülkesinde, İngiltere’den 25 sene önce tanışmıştı. 1989’da evlenen çiftin oğlu Craig ise şimdi 22 yaşında. Chrissie’e göre Don, görevi nedeniyle Amerika’ya geri dönmek zorunda kaldı ve önceki evliliğinden olan 2 oğlunu İngiltere’de bırakmak istemeyen Chrissie ile Don’un irtibatı kesildi. Craig babasını arayacak kadar büyük olduğu halde, babası son bilinen konumu olan Texas’ı bırakıp Oregon’a taşınınca işler zorlaştı.

Yıllar boyunca Craig ve Don birbirini aradı. Don çeşitli çevrimiçi takip sitelerine para ödediği gibi, Scotland Yard’da özel bir dedektif bile tuttu. Craig 12 yaşından beri sosyal medya siteleri üzerinden babasını arasa da herhangi bir bağlantı elde edemedi.

Don bir ay önce Facebook’a üye oldu ve Craig’in üvey kardeşlerinden birini, daha sonra da Craig’i buldu. Oğluna yolladığı mesajda şu sözcükleri kullandı: “Kim olduğumu  biliyor musun? Peki bilmek ister misin? İstediğini sor. Ayrıca annene de selam söylediğimi söyle. Sizi sık sık düşünüyorum. Umarım hepiniz iyisinizdir. Geri dönmeni bekliyorum.”

Babalar Günü’nden bir gün önce Skype üzerinden görüşen ikilinin konuşmasında, ekim ayı içinde Don’un İngiltere’ye taşınacağı ve belki de yeniden evlenecekleri konuşuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı