Pasta Sanatı: Harikalar Yaratmak İçin İhtiyacınız Olan 5 Ürün

Harika pasta ve tatlılar yapmak için ihtiyacınız olan ürünlerle, pasta sanatında üst bir aşamaya geçin.

Pasta, yemesi kadar hazırlığı da oldukça keyifli bir iş. Yeter ki elinizde doğru malzeme ve aletler bulunsun. Doğru malzemelerle harikalar yaratabilir, sadece lezzet anlamında değiş görüntüde de başarıya ulaşırsınız. Pasta yaparken harikalar yaratmak için ihtiyacınız olan ürünleri sıraladık.

1. Ölçü ve porsiyonlama

Doğru ölçülendirme yapmak bu işin en önemli aşaması. Bu yüzden iyi bir ölçü kabı ve porsiyonlama aletine ihtiyacınız var. Bu şekilde hem doğru lezzeti hem de görünümü yakalarsınız.

2. Doğru kalıp

Karışımları doğru kaplarda pişirmeli ve muhafaza etmelisiniz. Bunun için silikon kap, kelepçeli kalıp, granit turta kalıbı, fırın kabı gibi parçalara ihtiyacınız olacak. Hazılayacağınız tarife göre bunlardan birini kullanırsınız.

3. Şekillendirme

Şekillendirme aşamasında kalıp kadar sizin kullanacağınız aletler de önemli rol oynar. Kremayı şekillendirici ile dilediğiniz şekle sokabilir, dalgalı bıçak, spatula ya da şekillendirici rulo ile farklı şekiller verebilir, krema sıkma pompası ile süslersiniz.

4. Şeker hamuru ütüsü

Şeker hamuru ütüsü şekillendirme, modelleme ve yumuşatma için kullanılabilecek işlevsel ve kolay kullanımlı bir araç. Eğer hamurunuzda küçük kabarcıklar varsa, sadece bir iğne ile dokunun ve daha sonra tekrar düzleştirin. Pasta dekorasyonunda kendinizi her gün geliştireceksiniz.

5. Marzipan seti

Pastaya ve kremaya şekil vermek için farklı uçalara sahip marzipan seti kullanın. Her uç farklı bir şekil vermek için uygundur. Uçlar sayesinde pastanızın üzerine resim bile çizebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu