Pinterest sonunda Android ve iPad’de!

Pinterest kullanıcı sayısı ve kullanılma oranıyla hepimizi etkilese de, henüz yeni bir girişim. Bu yüzden olsa gerek ki, Facebook sayfasında yeni özelliklerini duyurup, insanların yorumlar aracılığıyla tartışmalarını sağlıyor. Facebook’ta en çok istenen şey bir Android ve iPad uygulaması olunca, bu gelişme kaçınılamazdı.

Android fanları, salı günü derin bir nefes aldı. Pinterest salı günü hem iPad, hem de Android için geliştirdiği uygulamaları duyurdu. iPhone uygulamasını da bir güncelleme ile yeniledi.

Pinterest’in San Francisco’daki yeni merkezinde gerçekleşen bir yaz partisinde duyurulan bu gelişme, Androidçileri çok sevindirecek, çünkü Android için geliştirilen uygulamanın arayüzü iPad ve iPhone uygulamalarının arayüzünden çok farklı ve özellikle Android için geliştirilmiş.

Uygulama bir süredir geliştirilme sürecindeydi ve geçtiğimiz ay düzenlenen Google’ın I/O adlı geliştirici konferansında duyurulabileceği düşünülüyordu.

Mayıs ayında Pinterest 100 milyon $ yatırım alarak şirket hacmini 1.5 milyar $’a yükseltti. Önceden yalnızca davet ile üye olabileceğiniz bu servis, 8 Ağustos itibariyle herkese açık duruma geldi.

Android için Pinterest ise Google Play üzerinden indirilmeye hazır. iPad için geliştirilen Pinterest ve iPhone’lar için güncellenmiş sürüm ise App Store’dan indirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı