Renklerin tonunu ayarlayan yazıcı

Xerox’un daha önceden buluş olarak duyurduğu teknolojiler, Xerox ürünleri üzerinde kullanılmaya başlandı. Xerox’un yeni renkli lazer yazıcısı Xerox Phaser 7500, yoğun baskı yapan ofis ortamları için güçlü donanım ve yazılım özellikleri ile profesyonel kalitede renkli baskılar sunuyor. Xerox Phaser 7500, daha az atık bırakan, düşük bir enerji ile çalışan Xerox’un çevreci kimyasal toner teknolojisini kullanıyor.

 

Xerox Phaser 7500 ile basılacak renkli dokümanlarda yer alacak renkler, tek tek tonlarına göre tanımlanarak, istenen renk tonunda çıkış alınması sağlanıyor. Örneğin; kullanıcı, bilgisayarında açılan listeden “gökyüzü mavisi”, “çimen yeşili”, “limon sarısı” gibi renk kalıplarından birisini seçerek, istediği renk tonunda baskı yapılmasını talep edebiliyor. Bu yeni teknoloji, renk ayarlarının keyfe göre değiştirilip, istenen renk tonlarında baskı yapılmasına olanak sağlıyor. Patenti alınan renk eşleme teknolojisi, renkli doküman kullanımının, algılama, öğrenme, satış ve pazarlama üzerindeki olumlu etkisini daha da artırıyor.  

Ünlü bağımsız yayınlar tarafından kategorisinde en iyi renkli yazıcı olarak tanımlanan Xerox Phaser 7500, A3 boyutuna kadar kağıtlara dakikada 35 sayfa siyah-beyaz ve renkli çıktı alıyor. Baskı çözünürlüğü 1200 x 1200 dpi olan Xerox Phaser 7500, yüksek baskı kalitesinde renkli raporlar, hesap çizelgeleri, broşürler, müşteri sunumları gibi dokümanlar basabiliyor. Renklide ilk baskı alma süresi 7 saniye olan Xerox Phaser 7500’ün aylık baskı hacmi 150.000 sayfaya kadar varabiliyor. Kağıt giriş kapasitesi 2.100 sayfaya kadar artırılabilen Xerox Phaser 7500, 1 GHz gücünde güçlü bir işlemciye sahip olma özelliği ile en karmaşık işleri kolaylıkla yapabiliyor.  

İstenilen her türlü dokümandan otomatik olarak çift taraflı baskı alınmasını sağlayan Xerox Phaser 7500’ün poster, N-up baskı (tek sayfaya çoklu baskı) ve kitapçık baskı gibi ileri baskı özellikleri bulunuyor. Ergonomik tasarımı ile ofislerde fazla yer kaplamayan Xerox Phaser 7500 ayrıca, renkli tonerlerden biri veya birkaçı bitse bile “Run Black” özelliği ile siyah baskıya devam edilebiliyor. Bununla birlikte Xerox Phaser 7500, çok sayfalı bir dokümanı basmak için yeterli toner olup olmadığını ölçüyor ve ekranda gösteriyor. Microsoft Vista dahil tüm Microsoft, Mac ve Linux sürümleri ile uyumlu olan Xerox Phaser 7500, iki yıl müşteri yerinde Xerox garantisi ile tüketicilere sunuluyor.

Başa dön tuşu