Rixos, Second Life'ta kapılarını açıyor

ImageTürk turizminin önde gelen markalarından Rixos, bir ilke daha imza atıyor. 9 milyondan fazla insanın yer aldığı sanal dünya Second Life'da otel açan Rixos, gerçek dünyadaki otellerine personeli de sanal otelde başarılı olanlar arasından seçecek. Tamamı bittiğinde golf sahası, eğlence merkezi ve diğer sosyal alanları ile Second Life'ın otelcilik alanında en büyük proje ünvanını kazanacak olan Rixos Hotel World, Rixos'un kendine ait adasında hizmet verecek.

Second Life'da otel açacağını duyurarak birçok Türk markasının da Second Life' da yer almasına öncülük eden Rixos, otellerde çalışacak personelini de, Second Life'da ki otelinde başarılı olan personeller arasından seçecek. İşletimi gerçek bir otel işletiminden farksız olacak Rixos Hotel World, internet ortamında dünyada ilk kez kurgulanan oyunuyla Türkiye'deki özellikle turizm otelcilik okullarında okuyan öğrencilerin çeşitli departmanları yönetmelerine olanak sunacak. Rixos'un sanal otelinde işe başlayacak ve burada gerçeğinden farksız olan hizmeti müşteriye başarılı bir şekilde veren personele gerçek otelde istihdam imkanı sunulacak.

Rixos markası ile Second Life'da yer almanın bir anlamda Rixos'un vizyonunu ortaya koyduğunu belirten Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, "Bizim oyun alanımız tüm dünya. Bu sektörde yola çıkarken hedefimizi bir dünya markası olarak belirlemiştik. Bu yolda da dünya markası olmak için ne gerekiyorsa onu yapıyor ve emin adımlarla ilerliyoruz. Tüm dünyayı izliyoruz. İnsanların değişen ihtiyaçları, eğilimleri, trendler herşey bizim için önemli. İşte Second Life'da otel açma düşüncesi de bu vizyonun bir uzantısıdır. Biz bu oteli sadece bir pazarlama projesi olarak görmüyoruz" dedi.

Second Life'daki Rixos Hotel World'da kalacak olanlar için gerçek Rixos'larda indirimli tatil fırsatları sunulacağını kaydeden Tamince, Rixos Hotel World'daki hizmet ve ürün kalitesinin gerçek Rixoslar'dan farklı olmayacağını söyledi.

Rixos Hotel World'dan gerçek otellerde işe alımlar için de faydalanacaklarının altını çizen Tamince, "Gerçek dünyada bir otel nasıl idare ediliyorsa Second Life'daki otelimiz de öyle idare edilmek zorunda. Bunun için profesyonel bir ekip çalışacak. Tüm personel gerçek otellerde neler yapıyorsa sanal otelde onları yapmak zorunda olacaklar. Bu proje turizm sektörünün güçlü markası Rixos'larda çalışmak için de önemli bir fırsat sunacak.

Rixoslar'da çalışmak isteyen özellikle turizm otelcilik öğrencilerine Second Life Rixos Hotel World'da istihdam önceliği vereceğiz. Orada yaptığı işte başarılı olanlara gerçek otellerimizde de iş olanağı sunacağız. Second Life Rixos'da çalışmak gerçek bir deneyim, pratik olacaktır" diye konuştu.

Second Life Rixos Hotel World hakkında

Rixos Hotel World, Second Life platformunda Rixos'un kendisine ait olan adada kurulmuş otelidir.

 • Otelde toplam 40 adet değişik tip oda bulunmaktadır (deluxe, suit, balayı suiti ve kral dairesi).
 • Ayrıca, Spa & Wellness Center, Toplantı odası, alışveriş mağazalarının yeraldığı Fransız Sokağı, restaurant vs. tesisler yeralmaktadır.
 • Otel dışında, Amsterdam şehir merkezinde ve Türkiye Adası'nda (Candy Land), Rixos Tanıtım Ofisleri açılmıştır.
 • Proje, Brand Institude ile birlikte yürütülmekte ve geliştirilmektedir.
 • Proje tamamlandığında dünyada, bu büyüklükte, bu konseptte ve bu kadar geniş sosyal alana sahip ilk otelcilik projesi olacaktır.
 • Rixos Hotel World açılışından sonra 2. Etap'ın tasarımlarına geçilecektir.
 • 4 standart villa, 2 executive villa (kendi havuzlarına sahip)
 • Golf alanı
 • Troy Aqua, Dolphinarium
 • Akvaryum (ziyaretçilerin camdan denizin derinliklerini ve balıkları seyredebilecekleri bir alan)
 • Su sporları alanı (yelkenli, dalış, jetski, surf vb.)
 • Marina ve tekneler
 • Night Club ve Eğlence Merkezi
Başa dön tuşu