Sandisk, veri güvenliği için çalışıyor

SanDisk, USB sürücüleri için şifreleme ve online yedekleme özellikleri sunduğunu açıkladı. SanDisk SecureAccess yazılımı, USB sürücüde şifre korumalı bir klasör ya da “kasa” yaratarak dosyaları yetkisiz erişime karşı koruyor. Yazılım ayrıca, 2 GB’ye kadar Dmailer güvenli online yedekleme özelliği içeriyor. Şifreleme ve online yedekleme özellikleri, bu yılın ilk çeyreği içinde tüm SanDisk portföyüyle birlikte sunulacak.

SanDisk SecureAccess yazılımının özellikleri
•    Şifre korumalı “kasa”, 128-bit AES şifrelemeyle otomatik olarak dosyaların güvenliğini sağlıyor. Böylece, sürücünün çalınması ya da kaybedilmesi durumunda dosyalara yetkisiz erişimi önlüyor. 
•    Güvenli bölümlemeyle, tüketiciler, USB sürücüyü meslektaş ya da arkadaşlarıyla paylaşırken hangi dosyaların gizli kalacağını belirleyebiliyorlar.
•    Bilgisayar kazalarına ve veri kayıplarına karşı ek koruma, 2 GB’ye kadar Dmailer güvenli online yedeklemeye sahip kullanıcılar için isteğe bağlı olarak sunuluyor. Herhangi bir zamanda herhangi bir yerden online verilere uzaktan erişilebiliyor ve büyük dosyalar bulut üzerinden kolayca paylaşılabiliyor.
•    Kullanımı kolay “sürükle ve bırak” özelliği. USB flaş sürücüdeki kasa kapasitesi, içerik eklenmesi ya da çıkarılmasına bağlı olarak otomatik bir biçimde ayarlanıyor.
•    Halihazırda belli SanDisk USB sürücülerle birlikte sunuluyor.

SanDisk ayrıca,  USB ürün portföyüne iki yeni sürücü kattı. SanDisk Ultra USB flaş sürücü, daha yüksek aktarım hızları sunarken, SanDisk Cruzer Edge USB sürücü kolay taşınabilirlik sağlıyor. (Teknolog)

Başa dön tuşu