Sapphire Summer Games sona erdi

28 Haziran 2008’de başlayan ve 14 Eylül Pazar günü finali yapılan 2008 yazının en sıcak etkinliği Sapphire Summer Games sona erdi.

Etkinliğin planlayıcısı ve ana sponsoru, ATI tabanlı ekran kartlarının 1 numaralı üreticisi olan Sapphire Technology, iş ortakları AMD, Logitech, Zyxell, Nova ve Aral ın da katkılarıyla 12 hafta boyunca yüzlerce hediye dağıtarak Türkiye’de de profesyonel ve amatör elektronik eğlence tutkunlarını bir araya topladı.

Istanbul, Ankara ve Izmir olmak üzere toplam üç farklı şehirde yapılan etkinlik www.sapphiresg.net internet sitesi ile tüm yurt genelinde de takip edildi.

Etkinliğin 10 hafta süren Lan Party kısmında her hafta farklı bir tema işlendi. Bu haftaların birincileri Sapphire’den HD3650 ekran kartı, Logitech’den Gamepad ve Zyxell’den USB Wifi istemci kazandılar. Bunun yanında onlarca Sapphire T-Shirt’ü, bardak, şapka, orijinal oyunlar hediye olarak dağıtıldı.

Etkinliğin profesyonel turnuva olarak geçen son 2 haftalık kısmında ise Counter Strike oyununda dereceye giren takımlar ve kazandıkları ödüller ise şöyleydi;

  • Birinci olan Dark Passage Ekibinin her üyesi Sapphire HD4870 Ekran Kartı ve Nova Oyuncu Mouse Pad
  • İkinci olan United Gamers ekibinin her üyesi Sapphire HD4850 Ekran kartı ve Nova Oyuncu Mouse Pad
  • Üçüncü olan GNT ekibinin her üyesi Logitech G5 mouse ve Nova Oyuncu Mouse Pad

Başlangıç aşamasında bu kadar yoğun bir ilgi beklemediklerini açıkça belirten ve katılımdan oldukça memnun olduğunu söyleyen Sapphire Technology yetkilileri şunları söyledi;

“Fiyat rekabetinin oldukça çetin olduğu ülkemiz pazarında ürün kalitesinden ödün vermeden uygun fiyatları ile öne çıkmayı başarmış Sapphire markasının Türk elektronik eğlence sektörüne yatırımları devam edecektir. Etkinliğe iştirak eden ve destekleyen herkese teşekkür ediyoruz.”

Ayrıntılı bilgi ve detaylı resimler için www.sapphiresg.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu