SIMULIA işletim sistemi ile cinayet vakaları aydınlanacak!

Yaralanmanın sebebi kaza mıydı yoksa kurbanını öldürmeye çalışan bir katil mi…?
Televizyon dizi ve filmlerinde sürekli karşımıza çıkan, milyonların merakını uyandıran cinayetlerin SIMULIA Abaqus FEA işletim sistemi ile katilinin bulunmasını sağlayan Dassault Systèmes, özellikle kafatası yaralanma nedenleri hakkında yetkililerin daha detaylı bilgi sahibi olmasını sağlıyor.

Kopenhag Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü araştırmacılarının Danimarka Teknik Üniversitesi (DTU) işbirliği ile gerçekleştirdiği çalışmada, SIMULIA partneri Simpleware teknolojisini CT-taranabilir bilgilerini SIMULIA Abaqus FEA işletim sistemine aktarmak için kullanıyor. Bu da kafatası yaralanmalarının nedenini öğrenmek açısından oldukça etkili bir yöntem.
Araştırmacılar çalışmalarını bir başlangıç olarak nitelendirseler de araştırmalar vakalarda ölüm nedenini anlamak için medikal denetimcilere kolay, ulaşılabilir ve güncel bir şekilde sayısal simülasyonu destekleyip, genel bir araç oluşturmaları için destek sunuyor.
Araştırmayla ilgili daha fazla bilgi için lütfen http://www.3ds.com/company/ds-magazines/simulia-insights/ adresini ziyaret ediniz. (Teknolog)

Başa dön tuşu