Skype, işleri büyütüyor

Skype, mobil video yazılımı ve heryerde video çekip aynı anda paylaşma servisi sağlayan  Qik’i almak için kesin anlaşmaya vardığını açıkladı. Satın alma işlemlerinin Ocak 2011’de tamamlanması bekleniyor.
 
2006 yılında kurulan Qik mobil cihazlarla, web’de ve masaüstü platformlarında video çekmek ve paylaşmak için esnek çözümler sunuyor.  Videolar canlı olarak paylaşılabiliyor ya da daha sonra tekrar izlemek için saklanabiliyor. Qik Hizmeti Android, iPhone,  Symbian, Blakcberry ve Windows Mobile platformlarında 200’den fazla telefonda kullanılabiliyor. Ayrıca lider telefon cihazı üreticileri ile gerçekleştirilen işbirliği ile bir çok telefon cihazında ön yüklemeli olarak geliyor.
 
Skype ve Qik ortak bir amaca sahip; iletişimi her cihazla zenginleştirmek ve görüntülü olarak paylaşmak. Qik’in satın alınmasının Skype’ın ürün portföyüne video kaydetme, paylaşma ve saklama özelliklerini de ekleyerek görüntülü görüşmedeki tercih edilirliğini artıracağı öngörülüyor. Bu satın alma ile Skype’ın,  Qik’in kablosuz ağlarda video aktarımını iyileştiren Smart Streaming teknolojisinin arkasındaki mühendislik tecrübesine de sahip olmasını sağlayacağı düşünülüyor. (Teknolog)

Başa dön tuşu