Akıllı telefon devri bitiyor, süper telefon devri başlıyor

Nvidia, dünyanın ilk mobil süper yongası olan NVIDIA  Tegra 2 ile çalışan yeni süper telefonlar dalgasının gelişini duyurdu. Teknolojinin nabzının attığı CES fuarında tanıtılacak bu yeni süper telefonlar, günümüzdeki akıllı telefonların ötesine geçerek, çok daha hızlı ağ indirme hızları ve daha yüksek bant genişliği avantajından yararlanan daha önce benzeri görülmemiş multimedya deneyimleri sunacaklar.

Akıllı telefonlar oldukça iyi bir video ve oyun deneyimi sunan dört inç ve üzeri ekranlar, tek çekirdekli 1 GHz mobil işlemciler, beş megapiksel ve üzeri kameralar ve çoklu mikrofonlarla çalışmaktalar. Yeni süper telefonlar ise güçlü çok çekirdekli CPU işlemciler, süper hızlı GPU’lar ve çok düşük güç gereksinimi ile çalışarak beklentileri karşılayacak video ve oyun deneyimleri sunacaklar.

Bu yeni süper telefonlar dalgasındaki ilk cihazlardan bir tanesi de Tegra 2 ile çalışan yeni LG Optimus 2X.  Bu telefonla ilgili ayrıntılı bilgi için www.lgnewsroom.com/CES2011 adresini gezebilirsiniz. (Teknolog)

Başa dön tuşu