Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
BİLGİSAYARDİĞER

Stres alışverişi yarım bıraktırıyor

Yazılım firması CA ve danışmanlık firması Foviance tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, yavaş web sitelerinin “web stresi”ne sebep olduğunu ortaya çıkardı. Deneklerden bir dizüstü bilgisayar ve bir sigorta poliçesi satın almaları istendi ve alışveriş için kullanılacak siteler suni olarak yavaşlatıldı. Beyinden gelen alfa dalgaları özel cihazlarla ölçüldüğünde, deneklerin özellikle ürün arama ve ödeme esnasında stres yaşadığı tespit edildi.

Davranış psikoloğu Catriona Campbell, “Online beklentiler karşılanamadığında insanların dikkati çok çabuk dağılıyor ve %50 daha fazla konsantre olmak zorunda kalıyorlar.” diyor. Araştırmaya göre, bir sitede problemle karşılaşan müşterilerin %76’sı rakip bir siteye gidiyor ve %44’ü de alışverişten tamamen vazgeçiyor. Dolayısıyla araştırmacılar, online alışveriş hizmeti veren firmaların hız konusunda oldukça dikkatli olmalarını öneriyor.