Yeni Lumix, Türkiye için gün sayıyor

Profesyonel fotoğrafçıların günlük kullanımı için ideal bir makine olan, yarı profesyonel kullanımda ise büyük kolaylık sağlayan Panasonic Lumix DMC-GF, 1 Mayıs 2010’dan itibaren Türk fotoğraf severlerle buluşacak.
2009 yılında dünyanın dahili flaşa sahip en hafif sistem fotoğraf makinesi olarak piyasaya sürülen Panasonic Lumix DMC-GF1, Panasonic’in Micro Four Thirds sistem standardını kullanan gelişmiş dijital değiştirilebilir lens özelliği ile donanmış çok özel bir makine. Panasonic Lumix G Micro System serisinin tüm dünyada yankı uyandıran bu üyesi, aynasız sistemi sayesinde neo-klasik gövdesine sığdırdığı üstün performans ile dikkatleri üzerine topluyor. Panasonic Lumix DMC-GF1, fotoğraf makineleriyle yeni tanışan kullanıcıların potansiyelini de kompakt fotoğraf makinelerinden çok öteye taşıyor ve cazibeli siyah rengiyle estetikten ödün vermiyor.
Özelliklere genel bakış
Panasonic Lumix DMC-GF1, 1280×720 yüksek çözünürlükte uzun süreli video kaydına olanak tanıyan AVCHD Lite movie özelliğine sahip. Üstelik, bu artı özelliği devreye sokabilmek için tek bir düğmeye basmak yetiyor. Panasonic Lumix DMC-GF1, ayrıca, AV cihazları ile ağ iletişimi kurabiliyor ve Motion JPEG formatında kayıt yapabiliyor. Tüm bunlar makinenin masaüstü bilgisayarlarla uyumunu daha da artırarak kullanıcısına büyük kolaylık sağlıyor.
Akıllı LCD özelliği, hem güneşli dış mekân hem de loş iç mekân çekimlerinde kaliteli izlemeyi mümkün kılan yüksek çözünürlüğün yanı sıra son derece etkin bir arka ışık kontrolü sağlayarak Panasonic Lumix DMC-GF1 kullanıcısının her ortamda rahatlıkla fotoğraf çekebilmesini sağlıyor.
Panasonic Lumix DMC-GF1 saniyede 60 kareye kadar Full-time Live View görüntü sağlıyor ve görüntüleri en ince ayrıntısına dek yakalayabilme yeteneğine ek olarak zengin gri tonlamalarıyla fotoğrafa derinlik katıyor. Gelişmiş LSI teknolojisi, özel renklerde meydana gelen kumlanmayı, ışığın yarattığı noise etkisinden ayırarak, olası tüm sorunları çözüyor. Böylece yüksek ISO’da bile son derece güzel görüntüler yakalamak kolaylaşıyor.
Makinenin KDV dahil fiyatının 2.300 TL civarında olması bekleniyor.
Başa dön tuşu