SüperTeklif 1 yaşında

ImageTürkiye'nin ilk web tabanlı izinli pazarlama platformu SüperTeklif birinci yaşını doldururken 845 bin üyeyi aşarak sektörde önemli bir başarıya imza attı.

Amatör bir girişimci projesi olarak ortaya çıkan SüperTeklif, 2007 yılı Nisan ayında Teknoloji Holding şirketlerinden DataProfil A.Ş. bünyesinde yeni yüzü, yeni özellikleri ile internet kullanıcılarının hizmetine açıldı. SüperTeklif, Türkiye'nin en çok kazandıran sitesi olma sloganıyla, 1 sene gibi kısa bir süre içerisinde 845.000 izinli üyeyi aştı, Türkiye'nin en çok üyesi olan ve en fazla ziyaret edilen siteleri arasında; üyelerine daha ilk yılında  99.700 YTL kazandırdı. Ayrıca yüzlerce üye, iPod'tan otomobile kadar birçok hediye kazandı. www.superteklif.com Türkiye'nin en çok kazandıran sitesi olarak Türkiye'deki internet pazarında yerini aldı.

Peki SüperTeklif bütün bunları nasıl başardı?

Bir kişi günlük hayatı içerisinde yüzbinlerce tanıtım mesajına maruz kalıyor. Reklamların sadece %0,5'i kişilerin gerçekten ilgilendiği bir konuda olabiliyor. İşte, kullanıcılara hem kişisel hem de ihtiyaçları doğrultusunda  izinli reklam gönderimi yaparak onları bu reklam kirliliğinden kurtarmak, hem de milyar dolarlık reklam endüstrisinde ölçülebilir  reklam modeliyle reklam görenleri de karlı çıkarmak amacıyla 2007 yılının Nisan ayında www.superteklif.com sitesi kuruldu.

Böylece, kullanıcılar http://www.superteklif.com/ ile hem sadece ilgi alanları doğrultusunda reklamlar görmeye hem de gördükleri reklamlardan para kazanmaya başladılar.

SüperTeklif'in Türkiye'de öncülüğünü yaptığı bu "izinli pazarlama" uygulaması birçok ulusal ve uluslararası firmanın da ilgisini çekti ve aralarında Toyota, Apple, Digiturk, Burger King gibi farklı sektörlerden 96 firma, ajans ve Dünya'nın önde gelen araştırma şirketi GFK, SüperTeklif ile çalışmaya başladı. Firmalar, SüperTeklif aracılığı ile reklam mesajlarını doğru hedef kitlelerine ulaştırırken mobil ve internet tabanlı kanalların da avantajlarını kullanarak kampanyalarının sonuçlarını anında görme fırsatı buldular.

SüperTeklif'ten 1. yaşında yepyeni bir kampanya

Aynı zamanda SüperTeklif, birinci yaşını üyelerine sunduğu özel bir kampanya ile kutlama kararı aldı. 07 Nisan 2008 tarihinde başlayarak 10 hafta sürecek kampanya ile üyeler haftalık olarak kazandırdıkları üye sayısının 1000 katı Puan kazanarak, bu Puanlarını nakit paraya çevirecekler.

Başa dön tuşu