Trend Micro Internet Security 2008, anti-malware testinde lider

ImageOtto-von-Guericke Üniversitesi (Almanya) bağımsız test grubu AV-Test.org tarafından 29 anti-virüs ürünü üzerinde yapılan testin sonuçları açıklandı. Tüm kategorilerde yüksek puan alan Trend Micro, anti-malware testinde Trend Micro Internet Security 2008 çözümü ile liderliği ele geçirdi.

Otto-von-Guericke Üniversitesi (Almanya) bağımsız test grubu AV-Test.org (www.av-test.org) tarafından 29 anti-virüs ürünü üzerinde yapılan testin sonuçları açıklandı. Yapılan karşılaştırma testinde en yüksek puanı, Trend Micro Internet Security 2008 aldı.

Trend Micro Internet Security, diğer rakiplerini geride bırakarak testteki 12 aktif rootkit'in tümünü tespit eden 4 üründen biri oldu. Rootkit, bilgisayarın kontrolünü ele geçiren, genellikle sistem başlatılmadan önce aktif hale geldiği için tespit edilmesi zor olan bir tür kötü amaçlı yazılımdır. Trend Micro, bu kategoride en yüksek sınıflandırma olan "Çok İyi" derecesi aldı.

Trend Micro Internet Security, imza tabanlı, talebe bağlı tespit işlevlerinde de rakiplerini geride bırakarak "Çok İyi" olarak nitelendirildi. Testte tüm ürünler, 1 milyonu aşkın Truva atı, arka kapı, bot, solucan ve virüs örneği kullanılarak test edildi.

 Trend Micro Internet Security'nin diğer kategorilerdeki performansı ise şöyle:

  • Pozitif/negatif tespitler: "İyi" (Trend Micro Internet Security, 65.000 bilinen temiz dosya taramasında yalnız bir tane pozitif tespit yaptı).
  • Proaktif tespit: "İyi" (Kötü amaçlı yazılım "Dinamik Tespit" ve engelleme testi için 20 aktif örneğin yanı sıra, geriye dönük test için 3500 numune kullanıldı).
  • Yeni, yaygın kötü amaçlı yazılım tepki süresi: "İyi" (Trend Micro Internet Security, 2007'de görülen 55 farklı örneğe dayanan kötü amaçlı yazılım salgınlarına 2-4 saat içinde yanıt verirken, diğer rakip ürünlerin tepki süresi 4-8 saat arasında değişiyor).

Trend Micro'nun global tehdit araştırma, hizmet ve destek ağı TrendLabs tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Web tehditleri 2005-2007 yılları arasında yüzde 1500'den daha fazla bir artış gösterdi. AV-Test ekibi ise 2007'de 5,5 milyonu aşkın yeni kötü amaçlı yazılım örneği tespit etti. Bu tespit, kullanıcı açısından masaüstü bilgisayar ya da mobil cihaz üzerinden İnternet erişiminin bilgisayar ve ağa zarar verebileceği anlamına geliyor. Bu nedenle örüntü tabanlı tespit önem kazanmakla birlikte, kötü amaçlı yazılım ağa girmeden önce, zararlı kod içerebilecek Web sitelerine hem bilgisayar hem de mobil cihazlar üzerinden erişimin engellenmesi çok önemli.

Trend Micro, Web tehditlerini ağ geçidine ulaşmadan, ağ geçidinde ve uç noktada durdurarak her alanda koordineli güvenlik sunuyor. Kullanıcılar, virüs ve casus yazılım koruması, kişisel güvenlik duvarı, kablosuz ağ izleme, ağ kontrolü ve gelişmiş ebeveyn kontrolü işlevlerini içeren Trend Micro Internet Security 2008 ile, bilgisayarlarında sakladıkları kişisel bilgilerini ve önemli kişisel dosya ve resimlerini tehditlere karşı proaktif ve kusursuz bir biçimde koruyabiliyorlar.

www.trendmicro.com

Başa dön tuşu