DİĞER

Turkcell ve Avea GSMA finalinde

Turkcell, “Akıllı Harita, SMS+ ve Hayal Ortağım” ile; Avea da “GSM Konumu Bazlı Anlık Bildirim” ile dünya çapında sektörün en iyilerinin yarıştığı Global Mobil Ödülleri’nde (2014 Global Mobile Awards) finale kaldı.

gsma_odul_logoTurkcell, Akıllı Harita çözümü En İyi Kurumsal Mobil Servis, SMS+ servisi ile Network Tabanlı En İyi Çözüm dallarında, Hayal Ortağım ile de Toplumsal & Ekonomik Gelişme kategorisinde dünyadaki rakipleriyle yarışacak. Kategorilerin alt dallarında, iletişim dünyasının önde gelen markaları tarafından sunulan ürün, hizmet ve çözümler, ön elemeden geçerek beşer adaylık kısa listelere düşürüldü. Final niteliğindeki bu kısa listeler arasından en iyiler, 24-27 Şubat tarihleri arasında Barselona’da gerçekleştirilecek GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde açıklanacak.

Avea da Global Mobile Awards 2014’te “GSM Konumu Bazlı Anlık Bildirim” servisiyle “En İyi Şebeke Tabanlı Çözüm” kategorisinde finale kaldı. GSM Konumu Bazlı Anlık Bildirim çözümü, Avea tarafından mobil kullanıcılara konum bazlı mesajlar iletmek üzere geliştirildi.

Bu yıl, 680’in üzerinde başvuru yapılan Global Mobil Ödülleri’nde, sekiz kategoride toplam 38 ödül dağıtılacak. Ödüller, 25 Şubat günü GSMA’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Başa dön tuşu