Türkiye'nin çevre portalı: cevreciyiz.com

ImageTürkiye'nin ilk özel yatırım ve kalkınma bankası olan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB), "TSKB İle Önceliğimiz Çevre" adını verdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Türkiye'nin en kapsamlı çevre portaline imza attı. cevreciyiz.com, son günlerin en sıcak konusu çevre hakkında bilmek istediğiniz tüm konulara açıklık getiriyor; çevreyle ilgili önemli istatistik ve araştırmalara yer veriyor.

cevreciyiz.com'da, çevreyle ilgili en güncel haberler; Türkiye'nin ve dünyanın çevre ajandası; akademisyenlerin, sivil toplum kuruluşlarının, konuya ilgisi olan profesyonellerin araştırma, makale ve yazıları; özel çevre dosyaları; çevre mevzuatı; kurumsal anlamda mevzuata uyum için yapılması gerekenler; bireysel ve kurumsal başarı hikayeleri; ünlü doğa fotoğrafçılarının sanal fotoğraf sergileri, çevresel yaklaşımları veya riskleri ölçen ve yapıcı öneriler getiren birtakım araçlar yayınlanıyor. Portalde ayrıca, gençler ve çocuklara yönelik bölümlere de yer veriliyor.

Mayıs başında yayına giren cevreciyiz.com, internet yayıncılığına, hem görsellik hem de yayın çizgisi olarak yeni bir yaklaşım getiriyor. Çevre gündemindeki konuları ve mesajları görsel tasarımına da yansıtan cevreciyiz.com'un ön yüzü her gün değişiyor. Gün içinde "temiz bir dünya" ve "kuraklığın acı yüzü" temaları dönüşümlü olarak kullanılırken, geceleri eriyen buzullara dikkat çeken "kutuplarda gece" temasına geçiliyor.

Bilgiyi faydaya dönüştürmek için yalın, paylaşımcı ve güleryüzlü bir yayın çizgisi izleyen cevreciyiz.com, hem çevre hem de internet yayıncılığı konusunda uzman bir editoryal ekip tarafından yönetiliyor. Portalde sunulan tüm içerikler, fotoğraflar ve yazılar, yine uzman ve profesyonel kişilere ait. Projenin başından itibaren yüksek yayın kalitesinden ödün vermeyen cevreciyiz.com'un en önemli özelliklerinden biri de interaktif olması. Okuyucuyu anketler, online yarışmalar, e-bülten üyeliği gibi farklı yüzeylerde içine alan cevreciyiz.com, ayrıca "Yazarımız Olun" çağrısıyla çevre konusunda çalışan tüm okuyucularını bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya davet ediyor.

Kuruluşundan bu yana 4 ay geçmesine rağmen e-bülten üyeliği ve interaktif bölümlere katılım açısından önemli ziyaretçi istatistiklerine ulaşmış olan cevreciyiz.com'a her gün Türkiye'nin değişik yerlerinden pek çok e-posta mesajı geliyor. Bu e-postalar, portalin editoryal ekibi tarafından değerlendiriliyor ve cevaplanıyor.

www.cevreciyiz.com

Başa dön tuşu