Twitter Trendleri artık size daha yakın

Twitter’dan “özel trendler” denen yeni bir trend sistemi geliyor. Bundan sonra kullanıcılar “Keşfet” sekmesinde ve sol taraftaki trend listelerinde kendileri ile daha ilgili konular görecekler.

Dünya genelinde veya 150 ayrı noktada sunulacak olan bu trendler, Twitter’da siz bulunduğunuz sırada en çok ne konuşuluyor, onları gösterecek.

“Bugün algoritmalarımızı, konumunuza ve kimleri takip ettiğinize göre şekillenen özel trendler ile geliştiriyoruz.” diyor şirketin ürün müdürü Sara Mauskopf bir blog gönderisinde. “Bu trend listeleri sizin için özelleştirildi, yalnızca web arayüzünde değil, iPhone ve Android için geliştirdiğimiz Twitter uygulamalarında da aynı şey geçerli olacak.” diyor.

Uygulama bugünden itibaren faaliyete geçecek. Tabii bazı kullanıcılar konumlarını değiştirerek eski tarzdaki trend listelerini görebilirler.

Özelleştirilmiş trend listeleri, Twitter’da süregelen değişimlerin yalnızca bir parçası. Yeni hashtag sayfaları, yenilenmiş bir logo ve bunların gelişmiş bir Facebook entegrasyonu ile bütünlenmesi, Twitter’ın gücüne güç katacağa benziyor.

Geçtiğimiz ay Twitter, kullanıcılarına özelleştirilmiş öneri sistemi de getirdi. Bu özellik ile yeni kaydolacak olan kullanıcılar, internet tarayıcılarındaki “geçmiş”ten faydalanarak Twitter’da kimleri takip edeceğine dair önerilere sahip olabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu