Üniversite öğrencilerine yönelik 4000 TL ödüllü yarışma

Telekom sektöründe tek bir işletmecinin egemenliği nedeniyle süregiden fiili tekelin konu edildiği “Telekomda Fiili Tekel Olmasaydı” başlıklı ilan ve video yarışması devam ediyor. Türkiye’nin her yanından üniversite öğrencilerine açık olan yarışmanın son katılım tarihi 5 Ocak 2011 olduğundan yaratıcılıklarını telekomda fiili tekelin olmadığı, serbestleşmenin tam olarak sağlandığı bir Türkiye hayal etmekte kullanacak öğrencilerin ellerini çabuk tutmaları gerekiyor.

Türkiye’deki internet kullanıcılarının diledikleri servis sağlayıcıyı seçme özgürlüklerinin önünde engel durumda bulunduğu iddia edilen fiili tekel, yaratıcı video ve ilan tasarımlarının mücadele ettiği bir yarışmaya konu oldu. Bir süredir www.fiilitekelesonverelim.org adresinde devam eden ve telekom sektöründe yaşanan fiili tekel durumuna bir son verilmesini amaçlayan kampanya kapsamında başlayan: “Telekomda Fiili Tekel Olmasaydı” Video ve İlan Yarışması Aralık ayının başından beri devam ediyor. www.fiilitekelolmasaydi.org adresinde duyurulan ve sadece üniversite öğrencileri arasında düzenlenen video ve ilan yarışmasında “Telekomda Fiili Tekel Olmasaydı” konusunu en iyi şekilde ifade eden yarışmacılar nakit ödüllerin yanı sıra cazip hediyeler de kazanacaklar.
 
Jüri ve halk oylaması sonucunda kazananları belirlenecek olan yarışmanın son katılım tarihi 5 Ocak. İlk 10’a kalan finalistlerin 10 Ocak’ta siteden duyurulacağı yarışmada ilk üçe girenler 12 ve 13 Ocak tarihlerinde Marmara Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenecek törende ödüllerine kavuşacak.

Jüri değerlendirmesinde ilan yarışmasının ve video yarışmasının 1’incilerine 4.000 TL, 2’ncilerine 2.000 TL, 3’üncülerine ise 1.000 TL nakit para ödülü verilecek. Halk oylaması sonucunda ilan yarışmasının ve video yarışmasının 1’incilerine Panasonic HDC-SDX1 kamera,  2’ncilerine Panasonic DMC-TZ8 fotoğraf makinesi, 3’üncülerine ise Siemens Gigaset A580 IP telefon hediye edilecek. Ayrıca ilk 10 yarışmacı olarak finale kalan ancak büyük ödülleri kazanamayan yarışmacılar da Sony MP3 çalar kazanacaklar. (Teknolog)

Başa dön tuşu